Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 2. 2013 23:49:44

median
Člen
Registrace: 3. 2. 2013
Příspěvků: 4

jak zrušit číslování v obsahu? - VYŘEŠENO

Potřebuji obsah bez číslování (dělám e-knihu a tam je to nesmyslné), ale zaboha nemůžu přijít na to jak se toho zbavit. děkuji za pomoc, M.

___________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (16. 2. 2013 11:35:38)

Offline

#2 4. 2. 2013 08:05:08

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: jak zrušit číslování v obsahu? - VYŘEŠENO

při vložení / úpravě rejstříku si v druhé záložce "položky" pro všechny dotčené úrovně upravte  Strukturu - ponechte asi jen číslo kapitoly a kapitolu - takže výsledná struktura bude "E# E".

Offline

#3 4. 2. 2013 23:36:30

median
Člen
Registrace: 3. 2. 2013
Příspěvků: 4

Re: jak zrušit číslování v obsahu? - VYŘEŠENO

děkuji mnohokrát za radu:-) bohužel, zatim je to ale nad moje síly. jednak tam mam jakoby čtyři chlivky - co ma byt v tech ostatnich, T T? A hlavne, co to je za znaky? vůbec tomu nerozumim a zatim je to pro mě dost chaos...neprijde mi to vubec logicke co se tam deje... normalne jsem zatim na vse prisla sama, ale tohle mi prijde fakt nejaky divne zamotany... no jdu se prat dal..

Offline

#4 5. 2. 2013 09:05:54

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: jak zrušit číslování v obsahu? - VYŘEŠENO

normální struktura je E# E T #

... když nad jednotlivé položky najedete zobrazí se nápověda co co je.
E# = číslo kapitoly
E = text položky
T = tabulátor
# = číslo strany
... na tlačítkách pod tím je ještě navíc hypertextový odkaz abyste mohla udělat položky klikací

Ve vašem případě vám mají zbýt jen 2 chlívky E# E, ostatní (T #) máte smazat (klepnout na něj myší a pak klávesa DELETE)

... obecně řečeno definujete z jakých položek se bude skládat řádek dané úrovně seznamu.

Offline

#5 5. 2. 2013 12:04:28

median
Člen
Registrace: 3. 2. 2013
Příspěvků: 4

Re: jak zrušit číslování v obsahu? - VYŘEŠENO

Ondro děkuji moc! takto jednoduché aha, už to mám! A ještě mě zaráží jedna věc - když vložím nově ten obsah, nadpis OBSAH (Který jsem přejmenovala na Table of Contents, je to anglická kniha, což ale není asi důležité) je na takovém tom šedivém podkladě. Ale když pak dám uložit a soubor zavřu a znovu otevřu, už je ten Table of Contents (jen ten nadpis) nepodbarvený šedivou. Je to tak správně? Potřebuji to, aby to fungovalo, aby mi to amazon vzal. a ještě jeden dotaz, dám paragraph indented, tedy jakože každý odstavec začíná s odskokem (dávám to přes "formát" - "odstavec" - "odsazení" - "automaticky". Vše vypadá pěkně. Ale opět když zavřu soubor a znova otevřu, tak to tam není! Co dělám blbě? Mám řádkování 1.5 a takové ty větší mezery mezi jednotlivými odstavci - nepere se to s temi odszaenými začátky? děkuji...

Offline

#6 6. 2. 2013 09:49:38

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: jak zrušit číslování v obsahu? - VYŘEŠENO

Nadpis obsahu - jen tak jste ho přepsala, nebo jste ho měnila v kolonce "nadpis" na první záložce "Rejstřík/tabulka" v okně pro vložení / úpravu struktury obsahu? Druhé je správně.

Přes "formát" - "odstavec" - "odsazení" - "automaticky" se nastavuje vlastnost jednoho konkrétního odstavce (pokud se pamatuji), lepší je to dělat přes styly odstavců. Řádkování je mezera mezi řádky jednoho odstavce, mezera mezi odstavci je věc jiná.

Více o stylech najdete např. zde: Příručka o formátování - Styly dokumentu

Offline

#7 4. 3. 2013 15:56:27

median
Člen
Registrace: 3. 2. 2013
Příspěvků: 4

Re: jak zrušit číslování v obsahu? - VYŘEŠENO

Děkuji Ondro!

Offline

Zápatí