Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 1. 2013 22:47:00

Cirda
Člen
Registrace: 2. 11. 2011
Příspěvků: 12

Šablona sešitu Open Document se nezobrazuje - VYŘEŠENO

Dobrý den, prosím o radu: na jiných počítačích máme soubor KATALOG, který je ŠABLONA SEŠITU OPEN DOCUMENT. Po jeho použití a při ukládání se automaticky nabídne uložit jako SEŠIT ODF. To je žádoucí stav. Na novém notebooku se ale ten samý KATALOG zobrazuje jako SEŠIT OPEN DOCUMENT. Při ukládání se zase nabízí automaticky formát ŠABLONA, ale ať ho nechám nebo změním na cokoliv, uloží se to opět jako SEŠIT OPEN DOCUMENT. Jako kdyby šablona nebo jiné varianty vůbec neexistovaly. Tušíte prosím někdo, o co jde?Nastavení máme ve všech PC stejné a instalujeme stejnou verzi. Zkoušel jsem i odinstalovat a znovu nainstalovat, ale i po odinstalování zůstává v PC nastavení původní instalace. Pokud by reinstalace mohla pomoci, jak důkladně odinstalovat? Díky za radu.

Offline

#2 17. 1. 2013 10:01:07

luka7
Člen
Registrace: 20. 5. 2009
Příspěvků: 84

Re: Šablona sešitu Open Document se nezobrazuje - VYŘEŠENO

Zkuste smazat složku v "data aplikací"- u win7   C:\Users\xxx\AppData\Roaming\OpenOffice.org

Offline

#3 17. 1. 2013 10:03:48

Cirda
Člen
Registrace: 2. 11. 2011
Příspěvků: 12

Re: Šablona sešitu Open Document se nezobrazuje - VYŘEŠENO

Řešení jsem asi objevil jinde. Jde o to, že ve Windows 8 je nové (alespoň pro mně) zaškrtávací políčko pro volbu, jak jednotlivé soubory otevírat. Pro šablonu je přitom jak jsem pochopil nutné vždy otevírat jako Open office.org, zatímco sešit je nutné vždy otevírat jako scalc. A zaškrtnout políčko "vždy otevírat jako". Teď už to pracuje tak, jak jsem zvyklý na jiných PC s Windows XP a Windows 7. Díky.

Editoval Cirda (17. 1. 2013 10:12:09)

Offline

Zápatí