Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 1. 2013 03:27:07

fundacjalazorek
Člen
Registrace: 13. 1. 2013
Příspěvků: 2

Odzískání neuložených souborů

Povedlo se mi zavřít neuložený soubor v OO Drav. Dá se to nějak najít a znova otevřít?
Ztratil jsem 15hodin práce. Jsem jen normalní uživatel a nevyznám se moc v PC.
Předem děkuji za informace a případnou pomoc. Karel

Offline

#2 14. 1. 2013 20:06:55

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Odzískání neuložených souborů

Poiaľ sa vám toto podarilo, tak v prvom rade zabudnite na nejaký pucung PC. Pozrite sa do adresára TEMP (môže byť skrytý). Pokiaľ máte Windows a nemáte urobené nejaké systémové presuny, tak sa nachádza v adresári Windows. Otvorte ho a hľadajte adresár s názvom [<lu><nejakých 4-5 znakov>.tmp] napríklad   lu1inm8.tmp. V tomto adresári nájdite prvý súbor zvrchu (pri zoradení názvou súborov abecedne podľa názvu), ten PREKOPÍRUJTE niekam inam a zmeňte koncovku na .ODG. Potom by mal ísť normálne otvoriť. Toto všetko platí len vtedy, pokiaľ sa nejaký vyššie popísaný adresár nachádza v adresári TEMP. Toto platí pre Libre Office.


Apache Open Office si dočasný adresár ukladá pod názvom [<sv><nejakých 4-5 znakov>.tmp] napríklad   sv15aaz.tmp. Ostatné ako je uvedené vyššie.


POZOR! LO aj AOO po každom korektnom uzatvorení tento adresár zmažú a pri znovuotvorení vytvoria nový adresár s trošku iným názvom. Len prvé dve písmená v názve dočasného adresára sa nemenia.


Pokiaľ sa takýto adresár v adresári TEMP nevyskytuje tak máte holt smolu. sad

Editoval Roman Toman (14. 1. 2013 20:11:02)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 14. 1. 2013 23:24:13

fundacjalazorek
Člen
Registrace: 13. 1. 2013
Příspěvků: 2

Re: Odzískání neuložených souborů

Ďakujem velmi za informacie a pomoc.
Musel jsem to udělat ještě jednou. Stalo se mi ti již vícekrát, ale nyní to zabolelo více, a určitě to nebylo naposled.
Ještě jednou moc děkuji za pomoc a určitě ten návod využiju při následující botě kterou udělám.
Měl bych ještě jednu otázku, pokuď mi někdo může odpovědět.

Ke své práci používám "Corel Paint Shop Pro Photo XI".
Opravují fotografie obrazů, kde často musím opravit perspektivu, vyrovnat vyboulení z fotoaparátu a okrojit okraje. Přípravu projektů katalogů a jiných materiálů dělám v OO Draw, které posléze vysílám do tiskárny.
Je v OO něco podobného?
Děkuji Karel

Editoval fundacjalazorek (14. 1. 2013 23:27:10)

Offline

#4 15. 1. 2013 04:15:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Odzískání neuložených souborů

Nic takového OOo (Draw) neumí. Draw je poměrně jednoduchý editor grafiky, ale ne fotografií. Nevím jaké jsou dnes ceny, ale viděl jsem nedávno někde nějaký Corel Paint (něco) asi za 1500 Kč. Takže když jste na tento program naučený a pracujete profesionálně, je možná lepší si ho koupit.
   Existují alternativy programů pro úpravu fotografií "free", ale nevím jak jsou na tom v porovnání s tím Corelem.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí