Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 1. 2013 22:25:39

rejze
Člen
Registrace: 9. 1. 2013
Příspěvků: 51

Import csv souboru makrem

Zdravim. Objevil jsem toto makro http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=35&t=63071 které by mi dost,pomohlo. Bohužel hlásí,že cílový soubor nebyl nalezen. Když jsem ho rozpitvával po řádkách funguje dobře,ale v module1 na řádku "Set StrWbk = Workbooks.Open(StrPathFile)" zůstává hodnota StrWbk NULL a sešit se neotevře. Přitom StrPathFile obsahuje komplet cestu k platnému souboru. Makro bylo pro MS office. Může to být problém? Soubory jsou ke stažení ve vloženém vlákně. S makry jsem úplný začátečník s mlhavými vzpomínkami na basic z dob comodore. Prosím o radu. Díky.

Offline

#2 10. 1. 2013 06:01:50

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Import csv souboru makrem

Problém to je. Stáhl jsem si všechny ty soubory "STAV.xlsx"+"příjem.csv"+"výdej.csv". Načetl je do Calcu a nic - žádné makro. Tedy je možné, že je to dík AOO, které používám. Možná se to podaří někomu s LO. Je mi divné, že tam žádné makro nevidím. Běžně když otevřu Excel, tak knihovny načtu. Možná je problém jen s tím "xlsx".
   Obecně makra MSO problém jsou. Sice jsou "akceptovány" v tom smyslu, že Basic nechlásí chybu, ale také je nespustí. Musí se přepisovat. K tomu jsou různé návody a snad i udělátka pro konverzi maker.


  Takže Vám neporadím já, a asi nikdo jiný. Vložte sem zdroják makra. Tedy pokud máte zájem pracovat v Calcu a ne v EXCELU - pak bych doporučil navštívit jiné fórum.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 10. 1. 2013 09:39:01

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Import csv souboru makrem

xlsx je bez maker, s makry je xlsm

Offline

#4 10. 1. 2013 18:13:04

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Import csv souboru makrem

Vítejte na fóru,


možná pomůže tento příspěvek.
Import CSV s přednastavením


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 10. 1. 2013 19:51:32

rejze
Člen
Registrace: 9. 1. 2013
Příspěvků: 51

Re: Import csv souboru makrem

Dík za ochotu. Já pracuji na libreOffice,ale dělám to pro manželku,která to v práci bude používat s excelem. Snažím se jí ušetřit práci výdejem a příjmem. I tak tam toho má nad hlavu. Musim jí ale stvořit funkční a jednoduchý udělátko. Na foru kde se diskutuje excel to zkusili a na tom to jede. Problém je tedy v kompatibilitě maker. Asi se vypravim k ní do práce a zprovoznim to nejlíp tam. Ještě jednou dík.
@neuter: Mě se makro neobjeví v openOffice,ale v LibreOffice jo Navíc v tom stav.xlsx žádný makro není.To je cílovej soubor,který se má těmi .csv aktualizovat. Je tam ještě soubor .xlsm Pokud je zdroják ten basic,tak ho můžu jedině zkopírovat do spoileru. Když se Ti makro neobjeví,nejspíš ho neuvidíš ani ve správci maker. Tam jsem ho prohlížel a zkoušel měnit,ale za jedno odpoledne co jsem do toho koukal jsem pochopil jen co k čemu slouží,ale proč to nejde v Calcu tak rychle nepochopim.

Editoval rejze (10. 1. 2013 20:04:45)

Offline

Zápatí