Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 12. 2012 23:24:31

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Dolní index a změna fontu pro popis osy grafu - VYŘEŠENO

Nevíte někdo, zda je možné jednoduše zapsat v popisu osy grafu znak veličiny s dolním indexem?
Pokus o změnu části fontů selhává, vložit speciální znak - např. dolní index 1 - nejde (neukáže se ve výběru a např. font Cambria Math mi to nenabízí celou množinu).
Problém zatím řeším pomocí vložení textového pole; nešlo by to jinak?

Používám XP, OpenOffice 3.4.1 a LibreOffice 3.6.4.3

Editoval Sladecek (1. 1. 2013 22:08:02)

Offline

#2 22. 12. 2012 11:16:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dolní index a změna fontu pro popis osy grafu - VYŘEŠENO

Vytvořte index jako vzorec, nebo i jakýkoliv popis například pomocí matematických operátorů, nebo vzorců. To si udělejte normálně v sešitě někde bokem, ale ať na to po vytvoření grafu dosáhnete.
   Následně vytvořete graf podle průvodce pokud ho ještě nemáte vytvořený, ale osy nevyplňujte, nebo jen tu osu, kterou zadáváte úspěšně. Po dokončení a uzavření dialogového okna by se měl graf normálně aktivovat.
   Druhým krokem je klepnutí na ten vytvořený vzorec (jen aby se vysvítil ráměček kolem něj) a ten zkopírujte. Když ho máte v paměti, tak 2x klikněte na graf (měl by mít šedivý rámeček - editace - v tom okamžiku nemá zelené úchopové body) a normálně to vložte.
   Když je to uděláno správně, tak se objeví v levém horním rohu rámec (zelené úchopové body) se vzorcem. Tak jak je ho můžete například kurzorem poslat kde ho je potřeba.


   Když potom z grafu vyskočíte tak je tam vzorec "natvrdo". Znovu můžete klepnout na graf, nyní již se zelenými úchopovými body a celý graf i se vzorcem posouvat kam chcete. Dají se tak dělat různé triky jako třeba další osy, nebo i grafické prvky, které normálně do grafu nedostanete.

Mám také AOO 3.4.1 na XP, takže by to chodit mělo. U LO to samozřejmě nezaručím. Možná by to někdo mohl vyzkoušet a sem to postnout jako info, že to chodí i jinde.

Editoval neutr (22. 12. 2012 11:23:31)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 24. 12. 2012 19:37:18

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Dolní index a změna fontu pro popis osy grafu - VYŘEŠENO

No jo, no... pan Petr je šikovný :-) ano, funguje, děkuji i za Sladecka :-)))


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 1. 1. 2013 22:05:43

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Re: Dolní index a změna fontu pro popis osy grafu - VYŘEŠENO

Děkuji za radu,
tohle znám. Myslel jsem, že to půjde nějak jednodušeji, třeba jako v MS Office.

Offline

#5 2. 1. 2013 06:15:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dolní index a změna fontu pro popis osy grafu - VYŘEŠENO

Tedy opravdu děkuji. Chtěl jste snad dokázat, že je MSO lepší? Jde o propagandu? Je také velice korektní po týdnu od zodpovězení editovat (přepisovat) původní zadání a zakomentovat, že tohle znáte, ačkoliv v původním znění nic takového jako

Sladecek  napsal(a)

Problém zatím řeším pomocí vložení textového pole; nešlo by to jinak?

nebylo. Nedivte se, že se pak zamýšlím nad tím, proč jste příspěvek psal a co jste sledoval pane Sladecek.

Editoval neutr (2. 1. 2013 06:16:39)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 9. 2. 2013 14:55:11

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Re: Dolní index a změna fontu pro popis osy grafu - VYŘEŠENO

Ještě pro doplnění:
Nejnovější verze LibreOffice 3.6.5.2 to už má ošetřeno, stačí zadat vložit, znak a tam už jde volit dolní nebo horní index.
poznámka: nechtěl jsem MS Office propagovat, sám ho používám jen v největší nouzi.

Offline

Zápatí