Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 12. 2012 12:07:07

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Přihlašování do profilu.

Setkal jsem se s podivným problémem. Používám 2 počíteče, ale jeden z nich jen zřídka. Z tohoto druhého počítače se nemůžu přihlásit do svého profilu. Nejprve jsem si myslel, že to bude tím, jak jsem přeinstaloval, tak comp zapoměl. Už dříve jsem měl s tímto potíže, ale pak to nějaký čas chodilo. No a nyní zase nic.
   Když jsem se pokoušel připojit se (heslo jsem si pro jistotu musel ověřit na tom prvním - domácím počítači) - nešlo to, ale na email jsem dostal hlášení, že se někdo z adresy ..... pokouší připojit. Tak jsem využil možnost a klepl jsem na zapomenuté heslo - poslat na emailem.

  No a to je ten problém. Ten email mi vrátí automatickou odpověď, ale je to paskvil. Chce abych něco poslal zpět (asi pro ověření) a zpáteční adresa nefunguje - nejde to odeslat.

  Takže když někdo zapomene heslo - je nahraný. Musí se zalogovat jako někdo jiný. Co je asi horší, že když se přihlásí, otevře téma a pak následně zapomene heslo, není schopen ani to téma bějak označit, nebo doplnit.
  Totéž se mu stane, když se přihlásí z jiného počítače. Panebože to snad není pravda. Já jsem až doposud kritizoval právě nesolidní přístup nových přispivatelů. Teď se musím omluvit všem, komu jsem to nějak vyjádřil.

  Princip je v tom, že při ověřování ID se prověřuje IP adresa. Jakmile je jiná, portál mě nepustí, ale pošle mi hlášku, kterou není možné využít. Když se chci zalogovat i jinak (například Neutr_) a pošlu kontaktní email na ten stejný profil (neutr - a stejný uživatel - jméno) tak mne to odmítne.
  Nechci nic jiného, nežli možnost se přihlásit z jakéhokoliv počítače do svého profilu, a nechci mít profilů víc, nežli jeden.

  Logické by bylo dostat hlášku, potvrdit, že to jsem já a pok povolit přístup i z jiné IP adresy, nebo prostě jen zaregistrovat jinou IP a dotázat se na email, zdali se přihlásil opravdu registrovaný uživatel.

   Podobné detaily mne opravdu čím dál tím víc iritují. Je to například důvod proč není odkaz mezi ostatními na Wiki. Wiki údajně funguje a nejen jako úložiště. Když jsem tam byl asi před týdnem, tak se mi zdálo, že je vše funkční, ale postrádal jsem většinu souborů, které tam dříve jistojistě byly. Já, ale nejen já jsme věnovali Wiki spoustu času. Připravoval jsem paralelní seriál o makrech k tomu, které dělal Dan Sedláček, ale i další věci. Wiki se zrušilo z dost nejasných důvodů.
   Jestli Wiki opravdu funguje, tak proč není odkaz například jako záložka ve fóru, nebo jinde? Začínám být paranoidní na podobné věci. Mám dojem, že fungujeme jen proto, abychom úplně nechcípli. To by se mohl ucházet o výhradní zastoupení nějaký jiný subjekt a mohl by skutečně fungovat - což značí aktivně konkurovat MSO.

   Takže ví někdo co je to za problém s tím přihlašováním a nefunkčním automatem na odpovědi? Nebo mi alespoň může někdo poradit jak se přihlašovat bez problémů z libovolného počítače, nebo alespoň ze dvou adres?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 19. 12. 2012 11:32:20

poky
Člen
Registrace: 23. 9. 2005
Příspěvků: 69

Re: Přihlašování do profilu.

Zkus před přihlášením smazat cookies v internetovém prohlížeči.

Offline

#3 19. 12. 2012 15:30:22

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Přihlašování do profilu.

On byl ten počítač praktiky bez cookies. Přeinstalovával jsem ho. Jsem tam jen málo, a když tak se mi nepoštěstilo přihlašovat se. Ale je to možné.
   Mne by spíš zajímalo proč nechdí automatické odpovědi. Navíc přede dvěma roky (asi tak) jsem měl stejný problém. Tehdy ale šlo získat emailem přístup. Udělal jsem to, a na tom druhém stroji jsem se zalogoval. Pak jsem přijel domů a doma to nešlo. Tak nanovo stejné kolečko. Tehdy jsem se zalogoval jako Neutr, a normálně také jako neutr. Neutr ještě dnes rozpoznává Wiki, ale někdy mi hodí hlášku, že nejsem přihlášen (ačkoliv jdu z fóra, kde jsem přihlášen byl. Stačí ale znovu logovat a jde to. Takže jsem poměrně pevně přesvědčený, že to u mne není.
   Spíš jsem myslel, jestli by nebyl někdo od té dobroty a vyzkoušel se logovat z jiného počítače, nežli to dělá normálně.
Děkuju za příspěvek

Editoval neutr (19. 12. 2012 15:32:16)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí