Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 3. 2009 00:33:27

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Video

Chci navrhnout možnost stáhnutí zde používaných videí. To se dá jen za pomoci DownloadHelperu a ti, kteří nepoužívají Firefox, mají smůlu (což sice není můj případ, Windows IE používám absolutně výjimečně, ale nejsem sobec; doufám).
Pokud je nestahovatelností zajištěno, že zájemce MUSÍ navštívit stránku, pak to chápu a doporučuju tento návrh smazat.

Editoval PetrValach (10. 3. 2009 00:34:09)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 10. 3. 2009 15:35:12

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Video

Zajímají mě odpovědi na tyto otázky:

Proč je chcete stahovat?
Nevyhovuje vám, že budou všechna na YouTube?

Ptám se čistě technicky - zajímá mě, proč je potřebujete mít stažené, když na tom netu je to tak po ruce... :-) Podle toho se zřejmě zařídíme.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 10. 3. 2009 15:42:18

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Video

Zdravím.
Já je nepotřebuju stahovat, já si je stáhnul :-) Důvod? Upřímně, jistota. Je daleko jistější danou věc mít u sebe a zazálohovanou, než spoléhat, že to "na tom internetu" pořád bude.
Chápu, že jde o práci redakce, takže ta má zájem na tom, aby ti, kteří to chtějí vidět, se na web napíchli a viděli to, a znemožnit kopírování a následné rozesílání... chápu, ano, v pořádku. Pokud tomu tak je, pak prosím vás rychle tenhle topic smažte :-)
P.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 10. 3. 2009 15:56:44

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Video

Jistota čeho? Riziko, že vám odejde zálohovací médium, vyhoří počítač a flash disk spadne do záchodu je vyšší než fakt, že by nefungovalo YouTube, kde ta videa jsou. Když to video budete hledat, vydáte se do skříně, nebo zadáte dotaz do Googlu? Já nerozumím tomuhle, práce redakce nebo licence... dělám(e) to pro čtenáře, pokud mě nikdo nebude zbavovat autorství (tj. že by to vydával pod svým jménem někde jinde), pak ať to každý používá, jak chce - proto jsem to vytvořil (zatím jsou to jen moje výtvory). Tohle rozhodně není nástroj, jak nutit lidi k návštěvě webu - spíš jde o to, aby se vědělo, že OpenOffice.cz dělá videonávody. Klidně ať si je lidi posílají, pokud to za to stojí. Ale než nachystám downloady, mohl bych místo toho vytvořit další návod - tak se ptám, protože se mi do toho nechce. :-) Musím přijít na to, jak to povolit na YT, jestli to jde...


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 11. 3. 2009 00:50:52

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Video

Nikdo Vás samozřejmě nenutí dělat download, jen mě to napadlo. Konečně, existuje youtubedownloader nebo konkrétně pro firefox downloadhelper, s jehož pomocí stáhnete vše.
Riziko, že bych přišel o data, je minimální. Dělám si zálohu úplně všeho. Mnohokrát, nesčíselněkrát se to vyplatilo.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 11. 3. 2009 06:27:51

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Video

TO: redakce: žiaľ, video pre mňa nie je, kým si ho nestiahnem, pretože (a to nie som sám) veľa miest na Slovensku (o situácii v Čechách neviem) nemá rýchle internetové pripojenie a iné, ako off-line prezretie videa neprichádza do úvahy. Tak isto stiahnutie je dôležité pri prezentáciách, kde niekto nemusí mať prístup na internet. Je to jednoducho alternatíva, ktorá je vhodná.

Offline

#7 11. 3. 2009 06:33:51

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Video

TO PetrValach: od včerajška odporúčam každému zálohovať komplexný adresár s používateľskými nastaveniami OO.o. Prečo? Jednoducho preto, že hoci mi tam zostalo úplne všetko, zrazu som nemohol spustiť ani jedno rozšírenie (hoci ikony v paneloch zostali) a dokonca ani písať makrá - akosi "spadlo" nejaké nastavenie. Stačilo adresár vymazať, po reštarte OO.o sa automaticky vytvoril a znovu nainštalovať všetky rozšírenia. Pravdaže, nebola to katastrofa, ale keby som mal zálohu adresára, tak to stačilo nahradiť.

Inak dnes mi začal písať nejakú chybu o "module Basic" druhý počítač, kde vôbec nemám také rozšírenia, ako u seba, takže to vyzerá na nejakú chybu OO.o.

Offline

#8 11. 3. 2009 12:18:29

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Video

Hm, pane kolego, sice jsme off topic, ale nevadí. Kdybych býval věděl, že nezálohujete uživatelský adresář, určitě bych se Vám ozval a doporučil to. Až sepíšu článek, dám na konec jako doplněk pohled na moje workspace v OOo. Dal jsem si práci, abych měl tam měl všechna tlačítka, ale jen taková, která používám. Takže nakonfigurování OOo je u mě vždycky otázka 1/4 hodiny či ještě déle. Několikrát se mi totiž stalo, že jsem o tento adresář přišel a neměl ho zálohovaný.
Jinak potíž, kterou popisujete, jsem občas potkával taky, může to být špatným pluginem. Některé jsou pak neodinstalovatelné.
Váš předchozí komentář schvaluji, šlo mi v případě videa právě o toto. Podle mě stačí pouze informovat o možnostech stažení, které jsem uvedl, není třeba dávat nějaký downloader.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 11. 3. 2009 12:45:39

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Video

Ok, videa dám ke stažení, ale primárně budu uvádět YT.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#10 11. 3. 2009 17:47:43

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Video

RE PetrValch: Je to síce OT, ale pretože tvorím rozšírenia, tak sa stane, že tam mám niečo nesprávne, kým to neodladím. Všetkým ostatným radím "zálohujte", ale však to poznáte - obuvník chodí bosý... smile Beriem to však z tej pozitívnej strany veci - vždy nainštalujem menej rozšírení ako predtým, lebo tie, ktoré som odladil a sám nepoužívam tam "zostávajú" zabudnuté ...

Offline

Zápatí