Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 11. 2012 11:04:22

ALiEN211
Člen
Registrace: 21. 1. 2008
Příspěvků: 6

FIltr sloučených buněk? - VYŘEŠENO

Zdravim panove a damy. Potreboval bych poradit s jednoduchym filtrem v tabulce. Do ted mi pro mou praci stacil vzdy automaticky filtr. Nikdy jsem nepotreboval makra, kontingecni tabulky ci jine, pro me tezko pochopitelne nastroje. Bohuzel se tomu asi nevyhnu, takze zadam o rad vas, ty chytrejsi smile

Muj problem je nasledujici. Ve sloupci A mam bunky sloucene po 4ech radcich (tzn, bunka A2 je fyzicky bunka A2-5). Pro kazdou takto sloucenou bunku mam 4 radky dat. A nyni ta osemetna cast, jak uz vetsina z vas tusi, pokud pouziji automaticky filtr na sloupec A, kde jsou sloucene bunky, tak se mi vyfiltruji pouze prvni radky od sloupce B a dal. Mym cilem je dosahnout toho, aby mi filtr pro sloupec A vybral vzdy 4 nasledujici radky pro kazdou hodnotu.

Doufam, ze jsem problem popsal dost srozumitelne, a ze nekdo z vas si bude vedet rady jak mi pomoci. Predem dekuji smile


_____________________________________

Značím jako vyřešené


;o)

Editoval sedlacekdan (5. 11. 2012 17:05:17)

Offline

#2 5. 11. 2012 11:46:41

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: FIltr sloučených buněk? - VYŘEŠENO

Jde to, ale musíte si ty zdrojová data upravit.

při sloučení buněk se buňky neruší, pouze jsou skryté (včetně obsahu) a pravá horní buňka je "roztažena" přes oblast která je slučována. Pokud jsou tyto skryté buňky prázdné, pak selhává i filtr.
Ve sloupci A zrušte sloučení buněk, vyplňte každý řádek tabulky požadovanou hodnotou (ve sloupci A budou vždy čtyři stejné hodnoty)

název  počet
Deska  1
Deska  2
Deska  3
Deska  4

Pak uplatněte sloučení buněk a při dotazu Má obsah skrytých buněk přesunout do první buňky? musíte zadat - NE.
Buňky budou sloučené, ale obsah skrytých buněk zůstane tak jak jste ho zadal.
Pak aplikujte automatický filtr.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 5. 11. 2012 12:14:38

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: FIltr sloučených buněk? - VYŘEŠENO

Možná jde jen o to, změnit styl práce. Zřejmě budete nucen data upravit nějakým způsobem. Aby to bylo nejvíc podobné práci s automatickým filtrem, - tak potom postupujte podle Dana, ale nastejno (pracnost) už vychází například označit úseky jménem a najíždět místo filtrem tak navigačním okénkem (vlevo nahoře těsně nad tabulkou). Obdobně to můžete udělat definováním úseku jako databáze (první případ je pro navigaci rychlejší). Také lze udělat klasický skok pomocí klikacího odkazu a ten potom vybírat automatickým filtrem. Takže způsobů by se našlo opravdu asi dost. Jde vlastně o to, kolik (jaká pracnost a následná přehlednost) je hesel.
Jenom bych zmínil ještě jeden - pomocí dialogu "najít". Ten se dá zavolat klávesovou zkratkou a nic mimo hledané fráze zadávat nemusíte. Poradí si i když tam bude milion řádků. Umí hledat jak v určitém úseku, tak v celém listě. Když data seřadíte tak dialog najde první výskyt a jste doma. (Teda umí najít každý další, i když to není setříděné. Jedině si dávejte pozor, abyste se nedotýkal okénka nahradit - to by se Vám to smazalo a nahradilo nějakým nesmyslem. Využijte při tom nápovědu.).

Editoval neutr (5. 11. 2012 12:23:54)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 5. 11. 2012 15:25:28

ALiEN211
Člen
Registrace: 21. 1. 2008
Příspěvků: 6

Re: FIltr sloučených buněk? - VYŘEŠENO

sedlacekdan napsal(a)

Jde to, ale musíte si ty zdrojová data upravit.

Parada, moc dekuju smile Nejjednodussi reseni je vetsinou to spravne ze smile

neutr napsal(a)

Možná jde jen o to, změnit styl práce.

Bohuzel to neni ma tabulka, dostal jsem jen za ukol upravit ji dle popisu :-/

Offline

Zápatí