Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 10. 2012 15:39:25

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Kde zjistit jaké minoritní změny jsou v release LO? - VYŘEŠENO

Dobrý den,
Používáme LO v celé firmě a protože je stále přítomno mnoho chyb, snažíme se ihned zavádět i minoritní vydání.
Jak lze ale přehledně zjistit, jaké změny byly v jednotlivých vydáních udělány. Například povyšuji verzi LO 3.6.0 na aktuální 3.6.2 ale web LO je tak nepřehledný, že změny nemohiu nalézt a prohledávat všechny tickety bugů snad rychle ani nelze.

Děkuji za radu.

Editoval imcon (8. 10. 2012 22:36:27)

Offline

#2 6. 10. 2012 15:36:15

Mach
Člen
Registrace: 28. 12. 2008
Příspěvků: 30

Re: Kde zjistit jaké minoritní změny jsou v release LO? - VYŘEŠENO

Píšete "mnoho chyb". Jaké chyby? Pokud budu schopen na tuto otázku odpovědět, pak budu schopen dohledat, zda ve verzi X.Y.Z již byly opraveny. Nějaký diff mezi verzemi pravděpodobně na wiki není, alespoň jsem ho tam nikde neviděl, ale možná se pletu a jen neumím hledat.


Např. mě trápilo nesprávné počítání znaků v LO 3.6.1. Ve verzi 3.6.2 má být opravena. Pokud to tak bude, jsem spokojen. Stahuji a testuji.


Moje rada z praxe je, otestovat onu verzi na jednom stroji, a pokud to bude stát za to (např. nová funkce, kterou skutečně využijete), nainstalovat ji i na ostatní. Jinak ne, "uinstaloval" byste se k smrti.

Offline

#3 7. 10. 2012 19:14:48

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Kde zjistit jaké minoritní změny jsou v release LO? - VYŘEŠENO

Seznamy nově opravených chyb jsou na wiki u beta a RC verzí. Například pro 3.6.2 RC 1 (http://wiki.documentfoundation.org/Releases/3.6.2/RC1) a pro RC2, která se stala konečnou 3.6.2 (http://wiki.documentfoundation.org/Releases/3.6.2/RC2).
A ještě odkaz na kategorii s jednotlivými vydáními: http://wiki.documentfoundation.org/Releases

Offline

#4 12. 10. 2012 23:04:28

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Kde zjistit jaké minoritní změny jsou v release LO? - VYŘEŠENO

Jen bych doplnil, že např. v případě Linuxu stačí nastavit ppa a pak se už není třeba o moc starat. Aktualizace doputují samy a pak zmáčknout jedno tlačítko - nainstalovat aktualizace - a je to.

Doplňky se řeší přes správce doplňků a tam platí totéž.

Takže pokud nechcete stahovat a instalovat aktualizace LibreOffice nebo OpenOffice ručně a mít toto zajištěné automaticky, používejte Linux.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 13. 10. 2012 00:26:46

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Kde zjistit jaké minoritní změny jsou v release LO? - VYŘEŠENO

PetrValach napsal(a)

Jen bych doplnil, že např. v případě Linuxu stačí nastavit ppa a pak se už není třeba o moc starat. Aktualizace doputují samy a pak zmáčknout jedno tlačítko - nainstalovat aktualizace - a je to.

Doplňky se řeší přes správce doplňků a tam platí totéž.

Takže pokud nechcete stahovat a instalovat aktualizace LibreOffice nebo OpenOffice ručně a mít toto zajištěné automaticky, používejte Linux.

Díky za upozornění, rád bych Linux na stanicích nasadil, bohužel náš ERP (ABRA) ho podporuje pouze na serverové části, to je asi jediné co nám v přechodu brání, na Wine se mi ho nepovedlo rozchodit...

Offline

#6 13. 10. 2012 13:27:09

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Kde zjistit jaké minoritní změny jsou v release LO? - VYŘEŠENO

imcon napsal(a)

Díky za upozornění, rád bych Linux na stanicích nasadil, bohužel náš ERP (ABRA) ho podporuje pouze na serverové části, to je asi jediné co nám v přechodu brání, na Wine se mi ho nepovedlo rozchodit...

Tak to je mi líto. Nebudu vás přesvědčovat, abyste používali odpovídající soft na linuxu, který je tam k dispozici, protože o tomhle vím málo a o linuxových programech tohoto typu nic. Samozřejmě to chápu, já to musel taky nějak vyřešit v otázce grafiky. Takže dualboot na widle a v linuxu virtuální mašina pro widle.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí