Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 9. 2012 12:46:10

kohouti
Člen
Registrace: 8. 1. 2011
Příspěvků: 3

Počet dní v měsíci - VYŘEŠENO

zdravím všechny,
řeším následující problém s docházkou zaměstnanců. mám vytvořenou tabulku, kde přes rolovací seznam měním měsíce a roky, dle aktuálního data. Do řádků pod sebou se mi vypisouj dny přes vzoreček - "aktuální datum + 1", jenže potřebuji zobrazit jen počet dní v aktuálním měsíci (tzn.leden 31, březen 31, duben 30, atd.) a dále počet pracovních dní v aktuálním měsíci.
díky za odpověď


___________________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (17. 9. 2012 16:40:59)

Offline

#2 16. 9. 2012 13:56:57

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Počet dní v měsíci - VYŘEŠENO

Počet dní v měsíci by neměl být problém pomocí vzorce. Horší je to s počtem pracovních dní. Možná se mýlím, ale tyto údaje bude nutné zpracovat "manuálně" do seznamu. Je možné, že takový "seznam" někde bude k dispozici jako data RTF, CSV a podobně. Taková data jsou rok od roku jiná. Například se přesouvají pracovní dny kolem svátků ap. Proto bych ani nedoporučoval nějaký výpočet. Někde by se měl dát sehnat oficiální kalendář fondu pracovní doby. Tipnul bych si MF, nebo MZSV, úřad vlády a podobné instituce.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 9. 2012 17:38:51

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Počet dní v měsíci - VYŘEŠENO

Vítejte na fóru,
k zobrazení pouze dní v daném měsíci použijte funkci IF (předpokládám že v A1 je datum prvního dne v měsíci):

=IF(MONTH(A1+1)>MONTH($A$1);"";A1+1)

Funkce zjistí, zda je měsíc v buňce stejný jako v první použité buňce (zde A1) a pokud ano, je datum standardně zobrazen, jinak je výsledkem funkce prázdná buňka. Vzorec rozkopírujte do příslušných buněk.


Pro zobrazení počtu pracovních dní je zde funkce NETWORKDAYS

=NETWORKDAYS(A1;DATE(YEAR(A1);MONTH(A1);DAYSINMONTH(A1));List2.A1:A20)

Funkce počítá počet pracovních dní mezi dvěma zadanými daty. Tedy v A1 je první den v měsíci a druhé datum je složeno z roku data v A1, měsíce data v A1 a poslední den v měsíci zjistí funkce DAYSINMONTH)
Důležité je mít definované svátky v nějaké pomocné oblasti (zde na Listu 2 v oblasti A1:A20). Svátky si složte pomocí funkce date, která si bude brát měsíc a rok z A1 a dny si definujte jednotlivě.

Jedinný pohyblivý svátek v ČR je velikonoční pondělí. Lze ale zjistit funkcí EASTERSUNDAY

=EASTERSUNDAY(YEAR(A1))+1

Funkce zjistí datum velikonoční neděle, ke které stačí již jen přičíst jeden den

;o)

Editoval sedlacekdan (16. 9. 2012 17:59:04)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 16. 9. 2012 21:19:39

kohouti
Člen
Registrace: 8. 1. 2011
Příspěvků: 3

Re: Počet dní v měsíci - VYŘEŠENO

Dalo to práci ale už jsem vyřešil.

Offline

#5 16. 9. 2012 21:22:53

kohouti
Člen
Registrace: 8. 1. 2011
Příspěvků: 3

Re: Počet dní v měsíci - VYŘEŠENO

Až teď jsem zjistil dvě zaslané odpovědi a to i přes skutečnost, že je neděle.
Mnohokrát děkuji za snahu.

Offline

Zápatí