Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 9. 2012 06:35:49

lkanda
Člen
Registrace: 4. 9. 2012
Příspěvků: 3

Tisk - počet kopií - VYŘEŠENO

Dobrý den,
mám problém s tiskem většího počtu stejných stránek, resp. mohu tisknout pouze jednu. Volba "počet kopií" nemá na tisk vůbec vliv. Používal jsem donedávna verzi OO 3.0.0., ve které běhalo vše, jak má. Poté jsem přešel na 3.4.0., ve které se již zmíněný problém projevil. Dnes, po instalaci v3.4.1. a přetrvávajícím problému se obracím s prosbou na Vás.
Problém se stává jak u jednostránkových dokumentů, tak i vícestránkových, kde zadám tisk konkrétní strany. U vícestránkového dokumentu není taktéž volba "počet kopií" funkční.
Děkuji za případnou pomoc

_________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (13. 9. 2012 17:07:52)

Offline

#2 7. 9. 2012 19:47:47

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Tisk - počet kopií - VYŘEŠENO

Akú používate tlačiareň? Máte ju nastavenú ako predvolenú? Defaultné nastavenia tlačiarne sú O.K.? Nevyhadzuje pri štarte chybu, že nemôže načítať nejakú .dll? Ako ste inštaloval ApacheOO na čisto, alebo ako upgrade?


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 11. 9. 2012 11:33:27

lkanda
Člen
Registrace: 4. 9. 2012
Příspěvků: 3

Re: Tisk - počet kopií - VYŘEŠENO

Používám tiskárnu HP LaserJet 1200, která je samozřejmě nastavena jako defaultní. S nastaveními samotné tiskárny se nic nedělalo, nikdy to ani nebylo potřeba. Při startu chyby o chybějících knihovnách nejsou. ApacheOO jsem instaloval načisto, tedy odinstaloval jsem předchozí verzi OO a instaloval novou verzi. Mezi tím byl restart. Ještě bych doplnil, že se jedná ooperační systém WinVista Business.
Jak jsem psal, vše chodilo jak má, bez jakéhokoliv nastavování čehokoliv, než jsem nainstaloval nejnovější verzi OO.

Offline

#4 12. 9. 2012 21:08:02

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Tisk - počet kopií - VYŘEŠENO

No, vyzerá to na problém komunikácie OOO s ovládačom tlačiarne. Najprv by som vyskúšal nainštalovať LO 3.6.1 - posledná verzia, a zistiť, či tento problém je aj tu. Netreba odinštalovať AOO, obe verzie môžu byť  nainštalované na jednom PC, ale v samostatných adresároch.


Potom by som skúsil preinštalovať, ovládač tlačiarne priamo systémom priamo podporovaný (t.j. odinštalovať súčasný ovládač a po reštarte nechať PC aby si tlačiareň našlo a nainštalovalo svoj ovládač, predpokladám, že tlačiareň máte pripojenú cez USB).


Keď to nepomôže tak vyskúšať nájsť na nete novšiu verziu továrenského ovládača a nainštalovať ten.


Keď ani to nepomôže tak je to v píp, a chyba bude niekde inde.


Ja mám inú tlačiareň (Lexmark) a tiež mi to blblo pri prechode na novšiu verziu OOO, ale tam bola chyba, že OOO nenašla knižnicu ovládača tlačiarne. Tu stačilo doplniť do systémovej premennej "PATH" cestu k adresáru s ovládačom a bolo po porobléme.

Editoval Roman Toman (12. 9. 2012 21:10:26)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#5 13. 9. 2012 07:46:04

lkanda
Člen
Registrace: 4. 9. 2012
Příspěvků: 3

Re: Tisk - počet kopií - VYŘEŠENO

Takže v LO se vše chovalo stejně. Rovnou jsem stáhl nejnovější (univerzální) ovladače od HP a je vyhráno. Děkuji za pomoc.

Offline

Zápatí