Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 8. 2012 12:41:50

ovrscout
Člen
Registrace: 11. 10. 2008
Příspěvků: 9

Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

Zdravím,

Když v průzkumníku nebo v Freecommander-u najedu myšší nad soubory typu (.odt,.ods,...) tak se na několik cca 10..15 vteřin program zasekne a využití procesoru je na maximum - jakoby vytuhne. Po uvedené době se zobrazí popisek souboru a v pořádku zobrazí informace včetně jména autora a datu modifikace - jedná se o takový ten žlutý plovoucí text.

Soubory jdou normálně otevřít.
Pokud najedu nad jiné typy souborů popisek se zobrazí okamžitě(včetně exe,doc,txt,..).
Po odinstalaci LibreOffice to funguje dobře(rychle), po opětovné instalaci se to zase začne sekat.

Nevíte co stím? Nevíte jak zablokovat zobrazování dodatečných informací o souboru?

Případně prosím zda by se někdo kdo se vyzná v LibreOffice a umí dobře anglicky nekouknul zda již není taková chyba nahlášena a případně ji nahlásil. Mně se nic vygooglit nepodařilo.


Další informace (HW+SW):

Verze LibreOffice je 3.6.0.4 česká.

Problém jsem objevil na dvou počítačích:
Pracovní:Win7, 4jádro 2GBram   (zabere celé jedno jádro)
Domácí  :WinXP, 1Jádro 2GBram
         
Na obou PC je na discích je dostatek místa.WinXP jsou navíc poměrně nedávno čistě nainstalované na nový disk.

Offline

#2 24. 8. 2012 14:12:54

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

To vytuhnutí může být způsobeno tím, že uvnitř OOo jsou dokumenty zazipovány. Takže když například Commander využívá asociaci s LO, (OOo), tak čeká až nastartuje LO (OOo). Trvá to i v případě, že máte spuštěný desktop OOo. Když to odinstalujete, tak zřejmě program nečeká a použije běžný ZIP. Ale moc jistý si tím nejsem. Řešením by bylo zrušit asociaci s LO (OOo) v tom - kterém programu - (TotalCommander a jiný).


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 27. 8. 2012 07:44:09

ovrscout
Člen
Registrace: 11. 10. 2008
Příspěvků: 9

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

chmm,

otevření souboru na win7 ale trvá přibližně 4sec(2sec pokud je nastavena funkce rychlého spuštění-přednačtení při startu systému).
Takže bych čekal že to bude trvat maximálně takto dlouho.Dělá to tak i vám, nebo mám prostě smolíka.

Offline

#4 29. 8. 2012 10:14:54

ovrscout
Člen
Registrace: 11. 10. 2008
Příspěvků: 9

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

Je to něco jako systémová asociace souboru a systém pak sám dodvá tyto popisky a minináhledy místo ikon.Naštěstí se mi to podařilo zablokovat smile

Zatím to mám odzkoušeno jen na win7 ale na XP by to mohlo fungovat stejně.
Je to zásah do registru takze pozor, pokud nevite co delate tak si radsi pozvete nekoho kdo tomu rozumi.Tímto zásahem přijdete nejen o zobrazení dodatečných informací v té informační bublině, ale i o minináhled souboru místo ikony - ale jen u vybraných souborů ostatní jako fotky budou fungovat dál.


V registrech je třeba v klíči HKEY_CLASSES_ROOT smazat nebo přejmenovat(stačí přidat podtržítko do názvu) složky pro problémové přípony
tedy
HKEY_CLASSES_ROOT\.odt
HKEY_CLASSES_ROOT\.ods
HKEY_CLASSES_ROOT\.odg
...

poté je třeba obnovit přiřazení aplikace pro otevření souboru(když na ni poklikáte třeba v průzkumníku)

To lze jednoduše udělat z průzkumníku tak,že podržíte klávesu SHIFT a klepnete na soubor pravým tlačítkem myši. Mělo by se objevit menu, v němž zvlote položku "otevřít v programu\zvolit výchozí"
pak už stačí jen vybrat správnou aplikaci Libreoffice dle typu souboru (odt=writer,ods=calc) a je to hotovo.

Docela mne mrzí že jinak velmi slušný balík má takovéto chyby.

Editoval ovrscout (29. 8. 2012 10:15:38)

Offline

#5 29. 8. 2012 10:53:33

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

To asi nebude chyba balíka. Inštaloval som LO 3.6 na čisto, lebo priama aktualizácia z 3.5 nebola možná a s týmto problémom som sa nestretol.


Je však pravda, že po odinštalovaní LO 3.5 (pomocou Revo Uninstallera) som spravil ešte dodatočný pucung v registroch, najprv CCleanerom a potom aj pomocou TuneUp Utilities.
Až potom som inštaloval LO 3.6 a absolútne bez problémov, aj čo sa týka vášho problému. Popis mi zobrazí v TCommanderi asi za štvrť sekundy. A to mám PC z roku 2004 s dedkom Celeronom.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#6 29. 8. 2012 11:03:15

ovrscout
Člen
Registrace: 11. 10. 2008
Příspěvků: 9

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

Děkuji za reakci, až budu mít volněji zkusím to ještě nějak odinstalit vyčistit a nainstalit abych zjistil co tomu vadí.

Offline

#7 5. 9. 2012 20:45:58

poky
Člen
Registrace: 23. 9. 2005
Příspěvků: 69

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

Mám stejný problém - na jednom PC s WinXP bez problémů, na druhém s WinXP se to kouše...

Offline

#8 30. 9. 2012 19:32:30

BoD
Člen
Registrace: 30. 9. 2012
Příspěvků: 3

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

Mám LO 3.6.1.2 a stejný problém. Rada ovrscout pomohla. Díky. Nicméně by to dělat nemělo. Uf, uf. hmm

Offline

#9 2. 10. 2012 00:44:40

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

Děkuji za radu, zatím jsem neměl příležitost (důvod) ji využít. Dělal jsem milionkrát reinstal widlí xp a několikrát windows 7 a s tímto problémem jsem se nepotýkal. Takže nejsem s to říct, jak vzniká a čím je způsoben.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 3. 10. 2012 09:53:55

ondracekj
Člen
Registrace: 4. 4. 2012
Příspěvků: 2

Re: Využití procesoru na maximum při zobrazení informací o souboru(LO3.6)

Zdravím, setkal jsem se se stejným problémem po přeinstalaci z LO 3.5.? na LO 3.6.0 na PC s Win XP.
Zablokoval se, a vytížil procesor na 100%, průzkumník při zobrazení složky se soubory ODX a výběru kteréhokoliv z nich.
Pomohla odinstalace a prvků z volitelných součástí instalace:
- Rozšíření Průzkumníka Windows
- Ovládací prvek ActiveX

Po odstranění těchto dvou součástí začal fungovat průzkumník bez tohoto problému.

Offline

Zápatí