Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 8. 2012 10:58:02

pyrotechnik
Člen
Registrace: 16. 8. 2012
Příspěvků: 2

předvyplněná složenka - VYŘEŠENO

zdravicko. omlouvam se jsem Lama smile

zkousim vytvorit formular na vyplnovani slozenek.

1. vlozim scan obrazku slozenky ale nevim jak to udelat abych mohl do ni psat. kdyz na ni kliknu vzdy se tvari jako ze pracuji s obrazkem  ( musim obrazek posunout skusim vyplnit text a vratim obrazek pro porovnani zda jsem se trefil
2.  Nevim jak to udelat aby obrazek se choval jako pozadi - netisknutelne, nereagujici na nic
3. mam tri sloupce tabulky. Jde nejak udelat aby radek vlevo byl vetsi - mensi nez vpravo ?
4. Jde nejak nastavit format jen pro jedno okynko tabulky ? neco jako pismo arial 12 odsazeni 3 a pul znaku, prvni znak na pozici 3 ?

eventualne neni nekde ke stazeni hotovy tisknutelny vzor slozenky pro dobirku ? Stacilo by mi uplne predvyplneni prijemce a ucet

diky moc za rady smile

__________________________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (26. 8. 2012 15:26:18)

Offline

#2 16. 8. 2012 11:18:03

pyrotechnik
Člen
Registrace: 16. 8. 2012
Příspěvků: 2

Re: předvyplněná složenka - VYŘEŠENO

ps. Jeste mne napadlo ... sel by vytvorit nejaky script ci co, kam bych ctrl+v vlozil adresu odesilatece a ono se to tam vyplnilo samo ?

Offline

#3 16. 8. 2012 20:29:26

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: předvyplněná složenka - VYŘEŠENO

Tohleto se dělá většinou jako XML formulář. Jsou na to i specializované programy a také zadrmo. Tuším FormFiller a další. Vstup mají většinou Excelem. Podobně se choval také program "Obálky" - asi je například na Slunečnici, Stahuj, ..... Pro tvorbu v OOo není asi Writer tou nejsprávnější volbou. Asi by to bylo spíš pro grafický program (Draw), kde si můřete položit scan do spodní vrstvy a pak tam přes něj vymalovat "tabulku". Tu by asi bylo možné vložit do Calcu a podle ní naformátovat buňky. Tedy měla by být nastavena jako "průhledná". Nevím jestli to tak jde, ale jde to určitě nastavit "ze stran".
- Máte - li například 2 buňky větší, nežli tu mezi nimi, tak nastavte mřížku (šířku, a podobně i výšku) buněk jak na kraje kratší (menší) buňky, tak na kraje těch jiných (větších). No a u těch "větších" sloučíte buňky.
- Ano formát každé buňky lze nastavit samostatně jak co do pozadí, tak barva a typ rámečku, barva a samozřejmě velikost a typ písma - tedy druh, velikost, barva, formát (normální, kurzíva, podtržení, tučné ap)
Jde to také u tabulek ve Writeru, ale na tohle je Calc jako dělaný.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 21. 8. 2012 10:20:58

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: předvyplněná složenka - VYŘEŠENO

Vítejte na fóru,

ad 1 a 2
vložte obrázek do dokumentu, pravým tlačítkem myši si vyvolejte kontextové menu a vyberte položku Obrázek.
V otevřeném dialogovém okně si vyberte záložku Obtékání textu a vní označte volby Přes a Na pozadí.
Na záložce Volby si odznačte položku Tisk a naopak si označte Umístění u volby Zamknout.
Na obrázku se můžete pohybovat pouze pomocí klávesnice - doporučuji nastavit si tabelátory na místa kam potřebujete.


ad 3
viz odpověď od neutr - jedině slučováním buněk.


ad 4
v příslušné buňce opět klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte položku Odstavec a záložku Odsazení a proklad znaků a případně volbu Formát čísla.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí