Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 3. 2009 00:31:22

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

jak zmeny v tabulce odrazet v databazi

Ahoj,

snazim se vyresit problem, jak zmenu v tabulce promitnout do databaze. Mam dokument ve writeru, do ktereho vkladam ruzna pole z tabulky (jako pri hromadne korespondenci). Puvodne jsem chtel primo vkladat pole z calcu do writeru, ale vsechny cesty bohuzel vedly pres databazi, tak jsem se podridil. V ms office mi to funguje primo vkladat pole z tabulky, jenze licenci mam jen na jedno pc a vsude jinde jinde jsou open office, ktere (asi) vyzaduji databazi.

Problem je v tom, ze ja databaze nerad smile Nechci aktualizovat udaje v nejake databazi, ale jen v tabulce. Potrebuju, aby se mi jakakoliv zmena v te calcove tabulce promitla zaroven do te "zaregistrovane" dabaze, a potazmo pak do dokumentu ve writeru wink

Poradte mi prosim, jak na to. Je to nejak resitelne? Treba jdu na to uplne blbe, muzu nejak s tabulkou zachazet jako s databazi, aniz by se mi ta dabaze .odb vytvarela? Potrebuju ve writeru pristup k polim z tabulky, kde jednotlive sloupce maji nazvy (osloveni, jmeno, ...) a to jsou prave ta pole, ktera do writeru vkladam.

Predem dekuji, Honza.

Offline

#2 9. 3. 2009 06:29:51

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: jak zmeny v tabulce odrazet v databazi

Offline

#3 9. 3. 2009 11:08:56

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: jak zmeny v tabulce odrazet v databazi

Dekuji, tenhle navod od Vas uz mam a je bezvadnej. Bohuzel tak jak potrebuju mi to funguje az od pulky, nejak jsem podle toho nezvladnul ten zacatek a tvori se mi vzdy separatni databaze. Neco na tom od zacatku delam blbe, snad na to prijdu smile

Offline

#4 9. 3. 2009 11:25:29

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: jak zmeny v tabulce odrazet v databazi

Jo tak uz se mi to podarilo, fakt nevim, co jsem delal blbe smile

Muzu mit na Vas jeste 2 dotazy? wink

1. kdyz mam v textu potom vlozena ta pole z databaze, napr. <jmeno> atd a uz si do pruvodce hromadnou korespondenci a dam upravit dokument, tak se mi to <jmeno> nahradi za nekterou tu polozky, napr Jan Novak. Jak si prepnu zobrazeni, aby tam bylo zase <jmeno> misto Jan Novak?

2. v pruvodci hromadnou korespondenci - upravit dokument - upravit dokument se objevi jen takove male okenko, kterym se zas muzu prepnout do toho velkeho, kde jsou ovladaci prvky pro listovani a pole v dokumntu se pak meni podle databaze. Existuje napr. nejaka klavesova zkratka, abych mohl takhle listovat aniz bych mel otevreneho toho "velkeho" pruvopdce, okno je moc velke a hodit ho na stranu moc nepomuze, protoze ja mam jen 800x600 obraz, takze mi to prekryje znacnou cast dokumentu.

Diky.

Editoval zombie (9. 3. 2009 11:32:13)

Offline

#5 9. 3. 2009 16:35:22

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: jak zmeny v tabulce odrazet v databazi

1. Ak urobíte tzv. personalizáciu dokumentu, teda upravíte dokument pre každého zvlášť, tak už nijak, iba novou hromadnou korešpodenciou. Preto pozor na zaškrtnutie tejto položky pri úprave dokumentu.

2. Priznám sa, že toto neviem.

Skúste sa pozrieť na seriál o hromadnej korešpodencii, ktorý bol zverejnený na pc.sk (http://www.pc.sk/navody/clanok.php?ID=5288 , http://www.pc.sk/navody/clanok.php?ID=5289 , http://www.pc.sk/navody/clanok.php?ID=5290 , http://www.pc.sk/navody/clanok.php?ID=5291 a http://www.pc.sk/navody/clanok.php?ID=5292 ).

Offline

#6 10. 3. 2009 13:32:01

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: jak zmeny v tabulce odrazet v databazi

j-pastierik napsal(a)

1. Ak urobíte tzv. personalizáciu dokumentu, teda upravíte dokument pre každého zvlášť, tak už nijak, iba novou hromadnou korešpodenciou. Preto pozor na zaškrtnutie tejto položky pri úprave dokumentu.

Toto mi je jasne, mne jde ale o ten vychozi dokument, ve kterem definuji pole, ne ten vytvoreny x-strankovy dokument se vsemi vyplnenymi daty. Nez vlezu na pruvodce hromadnou korespondenci, mam v tom zakladnim dokumentu <pole> a po tom je to pole vzdy uz nejak vyplnene podle jeho obsahu z databaze a uz nevidim jeho nazev, ackoliv je sedive a kdyz nad nej najedu mysi, da se to zjistit, jak se to pole jmenuje. Ale neni to "na prvni pohled", coz je neprijemne zejmena kvuli kontrole, protoze musim mysi najizdet nad kazde aktivni pole zvlast, abych zjistil, zda tam je to spravne pole, protoze podle obsahu se to ne vzdy da zjistit. Toto bych chtel prepnout, v amipro i ve wordu si pamatuji, ze slo prepinat zobrazeni obsahu aktivnich poli nebo jejich nazvu, v OO jsem to nenasel.

Pokud nevite odpoved na 2, otazku, tak to je patrne tim, ze to vubec nejde :-) Kazdopadne mnohokrat dekuji za Vasi ochotnou pomoc, s jejiz pomoci jsem vytvril to, co jsem potreboval. To listovani a zobrazeni nazvu poli je uz jenom tresnicka na dortu ;-)

Editoval zombie (10. 3. 2009 13:32:21)

Offline

#7 10. 3. 2009 17:44:57

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: jak zmeny v tabulce odrazet v databazi

Ale ono to možno ide, ja totiž s databázou nerobím - iba nejaký ten návod, v podstate ju však vôbec nepoznám tak dobre, ako by sa mohlo zdať. Preto to neviem.

Offline

Zápatí