Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 8. 2012 23:29:47

crs
Člen
Registrace: 23. 11. 2006
Příspěvků: 8

Writer - zkratka pro "Najít další"

Zdravím.
Prosím, poraďte mi, jaká je ve Writeru zkratka pro (docela hojně používanou) funkci "Najít další". Popřípadě, jak si tuto zkratku nadefinovat (pokud to jde).
Díky

Offline

#2 6. 8. 2012 09:53:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Writer - zkratka pro "Najít další"

Klávesové zkratky jsou nadefinované - Alt+p, nebo Ctrl+F - otevře "úpravy", pak musíte něco vyplnit jako hledané a při otevřeném dialogu funguje Alt+a místo najít (najde další). Jenže volat zkratkami dialog je dost neohrabané (vhodné jen pro skalní zastánce původního Dosu ap - prostě lidi, kteří mají zapamatované co která klávesová zkratka udělá)
Když už máte zavolaný dialog Najdi a nahraď - musíte vyplnit co chcete hledat, a pak jednou zmáčknout "najít" pak už funguje normální entr a vybere se další. Teda takhle to funguje u mne. Klávesové zkratky pro systém OOo Writer jsou ta podtržená písmenka v názvech nabídek (menu atd). Takže stisknout Alt a to písmenko, co je podtržené. Dialog si pamtuje poslední hledaný výraz, pokud pokračujete v práci - Stačí Alt+j a dělá to co potřebujete. Je však prektičtější poprvé vyhledat zmáčknutím tlačítka a pak jen Entrovat. Pamatuje si také předchozích několik hledání, takže stačí otevřít roletku a aktivovat požadované.

Jinou cestou by bylo nahrát makro a to spouštět klávesovou zkratkou (můžete zvolit např jen jednu klávesu). Ale mélo by to asi efekt jen v případě, že stejné hledání provádíte v různých dokumentech. Spuštění by mohlo být variantně přímo, nebo vstup inputboxem kam zadáte hledané. Ale ani tak moc efektu nezískáme.

Editoval neutr (6. 8. 2012 10:04:15)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí