Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 8. 2012 11:06:32

nitram
Člen
Registrace: 1. 8. 2012
Příspěvků: 9

Dokumet ztratil 4 stránky

Zdravím,


v libreoffice jsem si otevřel soubor, který mi někdo poslal z wordu s komentáři a úpravami. Soubor jsem doplnil o další komentáře a celkově upravil a ukládal jako docx, protože dotyčný má jen word. Dokument jsem ukládal, následně zavřel a když jej otevřu tak vidím jen dvě stránky, zbytek (další 4 stránky) tam není - dělal jsem na tom 4 hodiny. Existují někde nějaké verze, něco co si libreoffice někde schovává, jde se vrátit k poslední upravě, nebo prostě nějak ten dokument s úpravami oživit. Předpokládám, že ne, přesto PROSÍM o pomoc.


psal jsem i na anglické forum: EN FORUM, ale řešení a chyba je ve mně, protože jsem nezálohoval, jen jsem poctivě a pravidelně ukládal, každopádně kdyby někdo znal nějaký možný trik tak předem děkuji, jinak se omlouvám za asi obligátní dotaz těch, kteří nezálohují.


Děkuji

Offline

#2 2. 8. 2012 21:47:39

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Dokumet ztratil 4 stránky

Áno existujú pracovné verzie, ktoré si OOO (LO) odkladá do systémového TMP adresára. Ale v tomto adresári sa vyskytujú len v dobe behu OOO a len spracovávané súbory. Po ukončení OOO sa tieto súbory vymažú. Takže pokiaľ nemáte nastavené ukladanie záložných kópií dokumentu tak nijaká kópia toho dokumentu vo formáte OOO neexistuje. Leda, že by program spadol a nevymazal súbory z TMP adresára.


Ako píšete, treba zálohovať, zálohovať a ešte raz zálohovať. Treba nastaviť časový interval automatického ukladania, a povoliť vytváranie záložných kópií a nastaviť adresár kam sa tieto aáložné kópie budú ukladať. A samozrejme pred exportom dokumentu  do iného formátu ako OOO si zárovaň spraviť kópiu tohto dokumentu vo formáte OOO.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 2. 8. 2012 22:13:38

nitram
Člen
Registrace: 1. 8. 2012
Příspěvků: 9

Re: Dokumet ztratil 4 stránky

LO nespadl a tím pádem je tmp prázdný - prostě ponaučení, už zálohuji (záložní kopie, každou minutu a synchronizace s Ubuntu One). Každopádně děkuji za informace

Offline

Zápatí