Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 2. 2009 11:23:33

rojk
Člen
Registrace: 16. 10. 2008
Příspěvků: 10

Styly a formátování

Chtěl jsem si pro jistý druh dokumentů vytvořit styly a formátování. V dokumentu jsem si naformátoval text tak, jak jsem potřeboval. Potom jsem si zapnul okno Styly a formátování, zde jsem si dal položku "Nový styl z výběru". Jenže tento příkaz mi nezaloží styl přesně podle daného textu, ale text "rozhází". Posune text jinam, nebo číslování změní na odrážky. Bohužel ani ručně nedokážu nastavit číslování a odrážky tak, jak byly v původním textu - v menu Styly a formátování dám pravým tlačítkem UPRAVIT styl, tak mi připadá, že některé formátování zde chybí - třeba formátování číslování. Občas se mi stává, když třeba změním u číslování odrážek ručně vzdálenost od kraje, číslo v číslování se mi nastaví jako tučné atp.
Mám OO 3.0

Offline

#2 23. 2. 2009 12:06:53

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Styly a formátování

Při vytváření stylů postupuju přesně naopak: měním nastavení stylu a kontroluju co mi to udělá se zkušebním textem.

Chcete li aby měl odstavcový formát číslování, je nutno v jeho vlastnostech nastavit odkaz na nějaký číslovací styl a ten pak upravit zvlášť. Pozor na zamění odstavcového stylu "Číslování 1" a číslovacího stylu "Číslování 1"

Offline

#3 8. 3. 2009 12:38:30

indi11
Člen
Registrace: 8. 3. 2009
Příspěvků: 1

Re: Styly a formátování

Nedaří se mi uložit formát, vždy upravím text a poté co po uložení otevřu, text je nekde s 1,5 řádkováním, někde s jednoduchým řádkováním. Ukládám v rtf., zkoušel jsem to i v odt bohužel se stejným výsledkem. Dekuji za odpověď

Offline

#4 8. 3. 2009 13:11:04

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Styly a formátování

hmm ... mohl by jste někde vystavit problémový dokument?

Offline

#5 8. 3. 2009 13:52:07

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Styly a formátování

Je pravda, že při tvoření nějakých delších věcí jsem býval překvapen, co se děje, writer má odlišná pravidla formátování než word, ale všechny problémy jsem pak vyřešil. Bohužel jejich vyřešením jsem je pustil z hlavy... kdybych viděl přesně, co se děje, možná bych moh poradit, jestli se dá tady posílat mejl se soubory, tak mi to prosím vás pošlete.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí