Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 6. 2012 05:54:08

peterson
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 23

Nefunkční hypertextové odkazy

Dobrý den,

  prosím o pomoc s následujícím problémem:
  V Calcu mám soubor s několika sešity a v každém sešitě jsou hypertextové odkazy na jiné soubory
  (v témže počítači, ne na síti).Každý řádek obsahuje odkaz na obrázek v jiné složce.
  Najednou ale odkazy v polovině sešitů nefungují. Zdroj dat pro odkazy se nezměnil a fungovalo to
  několik let, teď najednou problém.
  Prosím o radu.

Offline

#2 22. 6. 2012 10:17:13

peterson
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 23

Re: Nefunkční hypertextové odkazy

Teď jsem zjistil, že v sešitech, kde odkazy nefungují je URL adresa odkazu ve složce TEMP, kde samozřejmě soubor nenajde, protože soubor je v jiném složce.

Takže odkaz je C:\Documents and Settings\Petr\My Documents\Dokumenty\Firma\0-Pokus\02500113070 Buchse.jpg,
ale URL je: file:///C:/DOCUME~1/PETR~1/LOCALS~1/Temp/0-Pokus/02500113070%20Buchse.jpg

Tak mně někdo vysvětlete, jaktože se v polovině sešitů ty URL adresy takto pomátly a hledají ten soubor v TEMPu???

Offline

#3 22. 6. 2012 13:29:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nefunkční hypertextové odkazy

To vypadá, jako kdyby byly ty sešity stažené ze sítě (internetu, intranetu, ale umí to možná také nějaká aplikace klient - server instalovaná na počítači). Takhle se totiž implicitně do Temp ukládá po "stažení". V temp by se nacházely kopie po výpadku - neobnovené. Záleží na tom jak máte nastavení OOo.
    Ale jak se to dostalo do odkazu nevím - možná "aktualizací odkazů". Připadá mi to spíš jako vyhledávání, ze kterého byly vytvořeny hyperlinky. To se možná stalo při přeinstalování OOo, ale vše je to jen "možná". Takže nejpravděpodobnější scénař: původní sešity byly uloženy v temporay a z tohoto umístění chodily. Pak je někdo otevřel a uložil do jiného místa - tam už hyperlink "nevidí". Při čištění se původní soubory smažou a je zde uvedený problém.

Editoval neutr (22. 6. 2012 13:40:14)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí