Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 6. 2012 14:42:42

Gooorila
Člen
Registrace: 4. 10. 2009
Příspěvků: 48

Mřížka vnořená do mřížky

Zdravím

Možná je to hloupý dotaz, ale mám v calcu mřížku s šířkou sloupce 20mm a výškou řádku 5mm a strašně rád bych měl v dokumentu "nějak vnořenou" část, kde by byla mřížka s šířkou sloupce 1mm a výškou řádku 1mm. Napadá mě vyřešit to jen tím, že udělám celou mřížku na potřebných 1x1mm a veškeré okolí, kde to nepotřebuji, manuálně zvětším sloučením buněk na 20x5mm, ale byl bych moc rád, kdyby to šlo i jinak.

V calcu dělám výrobní šablony a potřebuji naznačit některé detaily. Nyní vkládám obrázek z Cadu na pozadí a do buňek vzorcem vypočítávám hodnoty. Díky podmíněnému formátování bych však mohl vytvořit "interaktivní" detaily, které by se měnily dle výběru ve formuláři a k nakreslení potřebuji právě takto malé rozměry buněk (buňky prakticky vybarvím do tvaru profilu).

Offline

#2 13. 6. 2012 15:36:39

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Mřížka vnořená do mřížky

Nevím jewstli by to pomohlo, ale dá se rozdělit okno : příkaz okno > rozdělit (nebo ukotvit). Dá se vybrat třeba čtverec A1: BY100 zadat pro celý list mřížku 1x1. V tom našem okně sloučit buňky tak, aby to vypadalo jako originál (nebo mřížku vybarvit "na bílo" - žádná tam nebude). Toto okno bude pevně ukotveno k A1, ale ostatní lze posouvat bez problémů.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 6. 2012 15:33:52

Gooorila
Člen
Registrace: 4. 10. 2009
Příspěvků: 48

Re: Mřížka vnořená do mřížky

Děkuji za reakci. Bohužel, nepřišel jsem na to, jak by mi tento postup pomohl, takže pro mne nepoužitelné.
Jak jsem psal výše, vyřeším to skutečně tak, že zadám rozlišení 1x1 jen pro sloupce a řádky, které budou v tisknutelné ploše, pak si vytvořím detaily a veškeré místo kde takové rozlišení nebudu potřebovat, jednoduše sloučím do větších celků.

Chtěl jsem jen ověřit, zda nefunguje nějaký postup kdy bych označil buňky C3:Z100 a nějakým příkazem v nich vytvořil rastr 1x1 a zbytek stránky zůstane původní. A protože pracuji se vzorci, tak jsem samozřejmě narážel na problém pojmenování buněk, ale jak se říká, líná huba, holé neštěstí, no yikes)

Offline

Zápatí