Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 5. 2012 20:45:51

libor007
Člen
Registrace: 11. 1. 2012
Příspěvků: 14

calc-tisk tabulky na střed stránky - popř rada s tiskem brožury

Pěkný den,
potřebuju si vytvořit brožurku v calcu. Rozměry jsou ale menší, než přehnutá A4, výsledek má být bez prázdných okrajů, o které pak papír ořežu. Potřebuju přesný rozměr, takže běžným tiskem exportované brožury z pdf acrobatu si nepomůžu - tam se prostě přehne klasická A4. Vymyslel jsem tedy vytisknout tabulku oboustranně, papír pak ořezat o nadbytené okraje a přehnout. Tabulka bude mít logicky stejnou velikost na obou stranách. Standartním oboustranným tiskem jsou tabulky vzájemně posunuté, takže po přehnutí listu a ořezu vždy jedna strana nesedí. Jak dosáhnu tisku tabulky na střed stránky? Popř je nějaké jiné jednodušší řešení pro tisk přesně devinované velikosti brožury? Používám linux, takže fineprint a další sw pro win mi nepomůže...

Offline

#2 28. 5. 2012 08:52:31

luka7
Člen
Registrace: 20. 5. 2009
Příspěvků: 84

Re: calc-tisk tabulky na střed stránky - popř rada s tiskem brožury

Zkuste roztáhnout tabulku tak, aby při náhledu vyplňovala celý tiskový prostor - u mě to funguje. Vše lícuje...

Offline

#3 28. 5. 2012 16:36:41

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: calc-tisk tabulky na střed stránky - popř rada s tiskem brožury

Na to existuje DTP rozšíření, ale pracuje tuším jen ve vriteru, kam je možné exportovat tabulky. Dál existuje Scribus - DTP program tuším pod licencí GNU - prostě free. Nejsem si jist, ale pracuje také pod Linuxem. Odkaz se dá najít tady někde v článcích. Má trošku atypické ovládání, ale podporuje odf. Umí také postscript a podobně. Vše se dává do rámců - což je nezvyklé, ale za chvíli se na to dá zvyknout. Je to program asi na úrovni Xqworku, nebo podobných profesionálních programů - právě k tištění méně obsáhlých příruček, štítků ap.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 29. 5. 2012 06:29:41

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: calc-tisk tabulky na střed stránky - popř rada s tiskem brožury

posunutí při standardním oboustranným tiskem je dáno:
1. rozměry a okraji stránky - zde si můžete vyhrát a dopočítat to (stránka je široká 210mm, okraje jsou 2x9mm, sloupce tak musí dávat clekem 192mm).
2. nepřesnostmi při průchodu papíru tiskárnou - zde můžete poštelovat např. dorazy papíru

Co jsem kdysi tiskl oboustrannou grafiku, tak se dá dostat na +- 1 mm i méně.

Offline

#5 7. 6. 2012 09:18:03

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: calc-tisk tabulky na střed stránky - popř rada s tiskem brožury

Hodil by som to do Write, z ktorého máte priamo voľbu tlačiť brožúru na karte Vzhľad strany pri nastavení parametrov tlače.
Čo sa týky veľkosit strany... nastavte si vlastnú veľkosť, prípadne použite stĺpce na strane a tlačte na A5 a zbytok papiera aj tak orežete.
Pokiaľ fakt chcete tlačiť tabuľku, tak sa dá nastaviť tlač tabuľk - zarovnanie na stred strany v nastaveniach strany stačí zaškrtnúť zarovanť vodorovne prípadne aj zvisle.

Editoval student (7. 6. 2012 09:21:15)

Offline

#6 14. 6. 2012 00:23:45

starsi
Člen
Registrace: 24. 2. 2009
Příspěvků: 11

Re: calc-tisk tabulky na střed stránky - popř rada s tiskem brožury

Klikni na Formát, Strana. V štýle strany daj "Strana", nastav si vlastný formát tam daj veľkosť akú potrebuješ. Potom môžeš dať zarovnanie tabulky vodorovne aj zvisle. Choď na časť "List" Dole kde je Mód nastavenia stránky daj "Prispôsobiť oblasť tlače šírke/výške".

Offline

Zápatí