Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 3. 2009 18:22:30

JIRIHL
Člen
Registrace: 6. 3. 2009
Příspěvků: 2

špatné zobrazení znaků

Dnes jsem narazil na problém, se kterým jsem se dosud nesetkal: vytvořil jsem tabulku a uložil ji ve formátu *.xls (nic nového dělal jsem už snad tisíckrát). Když jsem ale tento soubor znovu otevřel, zjistil jsem, že každé písmeno "ř", "č" a "ů" se nahradilo "?". Jedná se o poměrně rozsáhlou tabulku  - ne na objem dat, ale na ruční opravování "?". Přesto jsem vše opravil a po uzavření a znovu otevření je to to samé. Nemáte někdo tip, kde by mohlo být něco špatně. PC jsem restartoval a nepomohlo to. Zkoušel jsem otevírat starší soubory a bez problémů. Dělá to jen u tohoto dnes vytvořeného. Díky

Offline

#2 7. 3. 2009 07:00:36

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: špatné zobrazení znaků

Nemáte tam náhodou použitý nejaký font, ktorý "zmizol" zo systému? Inak OO.o niekedy nesprávne zobrazuje diakritiku napríklad aj pri DDE odkazoch. Skúste ju prípadne uložiť vo formáte ODS, či sa to prejaví aj tam. Ale sú to iba dohady, tú tabuľku by som musel mať v stroji, aby som sa na ňu mohol pozrieť.

Offline

#3 9. 3. 2009 10:01:36

JIRIHL
Člen
Registrace: 6. 3. 2009
Příspěvků: 2

Re: špatné zobrazení znaků

Už jsem na to přišel - resp. přišel na to jak to opravit. Pokud v tabulce opravím "?" na správné znaky a uložím ve formátu *.xls 2000/XP tak to po opětovném otevření už zůstane opravené. U formátů *.xls 5,0 a 97 to nefunguje (tj. opět se zobrazí ?).

Offline

Zápatí