Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 3. 2012 17:44:14

Lophius
Člen
Registrace: 4. 7. 2009
Příspěvků: 3

Nefunkčná automatická kontrola pravopisu

Môžte mi niekto prosím poradiť. Mám nefunkčnú automatickú kontrolu pravopisu ako aj kontrolu pravopisu. Mám Libre Office LibO_3.5.1_Win_x86_install_multi.msi + LibO_3.5.1_Win_x86_helppack_sk.msi. To že nefunguje som si všimol už pri 3.5.0. Predtým som používal Open Office 3.3.0.

Pri zmene jazyka na iný ako slovenčina kontrola pravopisu funguje bez problémov.

Offline

#2 16. 5. 2012 19:39:10

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Nefunkčná automatická kontrola pravopisu

A máte nainštalované slovníky na kontrolu pravopisu?


Ukazuje to také modré odfajknutie vľavo vedľa názvu v zozname jazykov na kontrolu pravopisu (<Nástroje><Volby><Jazyková nastavení><Jazyky> - Výchozí jazyk pro dokumenty). Pokiaľ tam to modré odfajknutie nie je, tak chýbajú slovníky na kontrolu pravopisu.


Čo sa týka kontroly gramatiky, treba mať nainštalované rozšírenie LanguageTool, ktoré obsahuje aj slovenskú gramatiku. Tento doplnok vyžaduje zapnutú Javu.


A samozrejme je treba mať povolenú kontrolu pravopisu pri písaní. (<Nástroje><Volby><Jazyková nastavení><Pomůcky pro psaní> - Volby(vpravo dole)) odfajknúť prvé dve voľby.


Pri inštalovaní doplnkov (slovníkov a LanguageTool) je potrebne po ukončení inštalácie reštartovať OOO vrátane rýchleho spustenia. Inak nubudú rozšírenia fungovať.

Editoval Roman Toman (16. 5. 2012 19:45:42)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí