Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 5. 2012 20:53:01

mrshaman
Člen
Registrace: 2. 12. 2011
Příspěvků: 6

kódování pdf souboru

Dobrý den,

mám problém s kódováním pdf souboru u svojí diplomové práce. Dokument mám napsaný, ale když ho vyexportuju do pdf souboru, tak se zdá, že soubor má nějaký problém s kódováním. Při zobrazení na displeji vypadá naprosto v pořádku, ale v momentě, kdy označím text a přes ctrl c a přes ctrl v ho chci někam vložit, například i do prázdného dokumentu openoffice writeru, tak znaky mají různé fonty a nezkopírují se čárky nad samohláskami.

To je teprve počátek.

Protože mamé od školy titulní listy, zadání a ostatní papíry v pdf souborec, potřebuji slepit několik pdf souborů do sebe. To dělám pomocí PDF creatoru. A to je uplný kámen úrazu. Pdfka slepím do jednoho souboru, na monitoru vypadá pořád všechno v pořádku a bez chyby, ale při kopírování textu už z toho lezou naprosto nečitelné nesmysly.

Přitom z pdfek ze stran, co byly pdfka ze školy lze kopírovat bez problému. Na konci dokumentu mám pár tabulek z excelu 2010, tam taky není problém. Jen u stran vyexportovaných z openofficu muselo nějak selhat kódování. Při nastavení exportu do pdf se dá nastavit spousta parametrů, ale nastavení kódování, abych tento můj problém odstranil, jsem nikde nenašel.

Zkousel jsem hledat, jestli nekdo neersil podobny problem, ale nic jsem nenasel.

Offline

Zápatí