To, co popisujete je práce typická pro databáze - sestava. Když to budete řešit tak jak popisujete, tak už vidím problémy s přidáváním a ubíráním záznamů. Předpokládám, že databáze máte přístupné na terminálech a můžete je i tisknout síťovou tiskárnou.
Stejně dobře to udělá macro v Calcu. A co sada tlačítek, nebo rozbalovacích seznamů na "rozděleném, či uktveném okně". Například Vyberete úsek A5:AMJ11 a dáte "OKNA">rozdělit. Do uktveného pruhu nasekáte nějaká tlačítka, hypertextové odkazy a na "pohyblivé části" například A155:AMJ11 až konec listu dáte "skrýt". Do toho zbytku nasekejte například kopie souborů, které máte v jiných listech List1 A6 = List3 G13. Pokud jsou dokumenty na jiném místě, je možné zadat jako "odkaz na externí data" (to je trošku složitější - a hlavně to může chvilku trvat. Zato je možné zadat automatický režim aktualizace. Trik může být v tom, že první sloupec každého souboru uděláte stejně široký jako pruh, který se Vám může pohybovat. Do toho širokého pruhu napište co chcete, nebo tam umístěte váš rozbalovací seznam (ten už bude jen na sousední buňky, nebo tam zadejty nějaké libové upozornění, návod, nebo fintu se zobrazením "dnes je pondělí ......, svátek má XXX (z kalendáře) a k tomu může být i Příjmení, nebo dokonce i přání k narozeninám, ale podle uvážení, aby se někdo nenaštval. Vlastní data je možné jen fiktivně "krýt" a pak skočit na vedlejší pole + zobrazit. Naráz jsou tam data a ne ukecaný pruh. Také je možné do nepohyblivého pruhu umístit sloupec s týdny a hned vedle bude obsahovat data z jiného souboru. Jestliže máte kopie v sešitě, můžete jedním tlačítkem načíst vedle sebe příslušné sloupce z různých míst (simulování sestavy databáze).
Představa je taková, že uděláte pro každý druh uspořádání 1 tlačítko v levém pevném pruhu a zadáte pokyn pro jednoduché makro, které poskládá vedle sebe potřebné řádky. Pokud to numíte udělat, tak si pro každou sestavu předem udělejte "listovací" pruhy (Například přes celé viditelné (pohyblivé okno) udělejte sloučení buněk nad soubodem. Listování bude probíhat po sloučených buňkách. Do sloučeného pole napište třeba Jsi na souboru XY "sem dej kurzor a klikni na šipku (klávesnice) vlevo tam je sestava XX, klikni vpravo tam je sestava YY. Totéž je možné udělat pro vertikální posun. Pole tak mohou být v "navazující architektuře sítě". Pohyb na jiný, než vertikální směr bych udělal seznamem. Je možné udělat hodně způsobů - hlavně podle Vaší úrovně znalosí práce v Calcu.
Pokud je potřeba povolit činnost jen u některých stanic, tak to musíte vyřešit se správcem sítě. Výsledný vzhled se může více, či méně podobat stránce html (levý pruh, nebo horní pruh, nebo oba současně). Pak by bylo vhodné jej zamknout proti úpravám a položit na síť třeba pod heslem, nastavit ukládání "verze", a máte přístup i ke všem změnám, a při troše šikovnosti i časy a adresy, nebo i lidi podle hesel, kteří manipulovaly daty.
Pokud je to jen pro Vás, nastavte automatické aktualizace (načítaných externích dat) podle své potřeby a zamknout pod heslem. Jsou to jen uživatelské prostředky dostupné bez znalosti programování, ale efekt může být téměř jak u speciálně postaveného programu. Stačí si pohrát s barvami, vypnout, nebo odbarvit mřížku (ze šedivé na bílo), vypnout 3D efekty, zákazat zobrazení záhlaví (názvy sloupců a řádků, upravit panel nástrojů a mnoho dalších věcí estetického charakteru.
Editoval neutr (5. 5. 2012 10:21:50)
Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ