Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 4. 2012 19:30:01

asdfmovie
Člen
Registrace: 24. 4. 2012
Příspěvků: 3

Problém s formátem buněk (vkládání textu a čísel) - VYŘEŠENO

Zdravím,
mám tu takový problém..
Potřeboval bych vložit podobnou tabulku do CALCu: http://www.marsport.org.uk/smd/smd0.htm , http://www.marsport.org.uk/smd/smdd.htm jenže mi to číslo "005" upraví na "5", někdy to vstupní data upraví i na datum a podobně..

Zkoušel jsem upravit formát buněk na "text" v celém sloupci. Když pak ručně vepíšu cokoliv, tak to tak zůstane (přesně jak bych si představoval), ale když to vložím, tak se formát buněk vrátí z5 na formát buněk "číslo" a zase to upravuje na "5"

Nenapadá někoho z Vás řešení?

Moc děkuji

_____________________________________________

Značím jako vyřešené
;o)

Offline

#2 24. 4. 2012 19:34:38

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Problém s formátem buněk (vkládání textu a čísel) - VYŘEŠENO

Vítejte na fóru,


zkuste volbu Vložit jinak (CTRL+SHIFT+V) a zaškrtněte všechny možnosti vyjma formátů. Pak se obsah vloží pouze jako data a buňky zůstanou naformátovány jako text.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 24. 4. 2012 20:30:34

asdfmovie
Člen
Registrace: 24. 4. 2012
Příspěvků: 3

Re: Problém s formátem buněk (vkládání textu a čísel) - VYŘEŠENO

Děkuji za přivítání,
"vložení jinak" jsem zkoušel, ale mám tam na výběr jen "HTML formát" a "Neformátovaný text". Vložení jako HTML se chová jako klasické "Vložit" a v "neformátovaný text" ať dělám, co dělám, tak mě to každou "buňku" uvedené tabulky dá na nový řádek. :-(

Offline

#4 25. 4. 2012 06:26:43

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Problém s formátem buněk (vkládání textu a čísel) - VYŘEŠENO

Tak snad jen ukládání s mezikrokem,

vložit do pomocné tabulky a odtud kopírovat do cílové tabulky s vložit jinak, to pomůže ale pouze v případě, že buňky mají být naformátované vždy stejně.


Ten první krok s naformátováním buněk asi neobejdete.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 25. 4. 2012 09:26:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Problém s formátem buněk (vkládání textu a čísel) - VYŘEŠENO

Zkoušel jste "Formát buňky"> "číslo" > "Uvozující nuly" ? Pak vám to dá to co potřebujete.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 25. 4. 2012 10:33:58

asdfmovie
Člen
Registrace: 24. 4. 2012
Příspěvků: 3

Re: Problém s formátem buněk (vkládání textu a čísel) - VYŘEŠENO

Tak se mi to podařilo vyřešit - našel jsem si PDF s úplně stejnýma tabulkama a od tama to zkopíroval, ale vyskytl se mi tu další menší problém. Text v jednotlivých sloupcích v PDF je centrovaný na střed, a já při "vložit jinak" nastavil pevné mezery, takže mám před některým textem mezery. Dají se ty mezery před 1. písmenem nějak automatizovaně smazat?
Příklad, jak to nyni vypadá: (svislítka značí okraje buňky)

|     text  |text      |
|text       |      text|
|  text     |  text    |

Děkuji za pomoc

Offline

#7 25. 4. 2012 11:17:44

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Problém s formátem buněk (vkládání textu a čísel) - VYŘEŠENO

Není tak jednoduché určit, co to je. Jestli mezera, odsazení, nebo zarovnání ap.
  Automaticky asi těžko. Tedy šlo by to řešit makrem, jenže všechny buňky? To pak stačí klepnout na levý horní roh a na ikonu zarovnání - všechny buňky se narovnají podle volby. Když ne všechny tak to také asi nemá cenu řešit makrem (automaticky). Podle potřeby vybereme například sloupec a podržíme CTRL. Vybereme další, nebo řádky a stále držíme CTRL pak zvolíme zarovnání.
  Jiná věc je, jetli to jsou skutečně mezery. Ty se pak odstraní pomocí najít a nahradit, nebo pomocí specializovaných funkcí - práce s řádky - specializovaný textový editor - například PsPad.
   Dialog najít a nahradit musíte vyplnit "hledej" - klepnout mezerníkem - ale jen jednu mezeru a nahradit za nedáme nic. Dál zvolíme tento úsek, tedy například celý list, dál zvolíme "hodnoty" a nahradit vše. Smaže to všechny mezery, ale poznáme to u textu z více slov - slova se spojí. Jestli to dělají čísla, pak jde o speciální znaky, které je nejdříve nutné identifikovat jako CHAR(..) číslo = (zjišťujeme jako CODE(..).
Ten pak vyhledáme a smažeme.

Editoval neutr (25. 4. 2012 11:21:41)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 25. 4. 2012 23:16:14

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Problém s formátem buněk (vkládání textu a čísel) - VYŘEŠENO

asdfmovie napsal(a)

|     text  |text      |
|text       |      text|
|  text     |  text    |

Děkuji za pomoc

Ve dvou krocích:

ctrl-h:

Zaškrtněte regulární výrazy.
Najít (výraz): ^ +
Nahradit: '

(tj. hledáte od začátku textu (znak ^) mezery (není vidět) jednu a více (znak +)

Nahradíme jednoduchou uvozovkou (pokud se to neudělá, tak se čísla převedou na čísla)

Ve druhém kroku vyhledáte tuto uvozovku a vymažete je (pokud byl v buňce text, tak se uvozovka do buňky normálně vložila).

Pokud jsou v buňce vloženy pevné mezery, taj je třeba vyhledávací řetězec vhodně modifikovat.

Editoval lp. (25. 4. 2012 23:17:25)

Offline

Zápatí