Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 4. 2012 20:43:10

libuskam1
Člen
Registrace: 3. 4. 2012
Příspěvků: 2

Rozdělení do buněk čísla/text - VYŘEŠENO

Hezký večer,
chtěla jsem se zeptat, jestli nějak jde rozdělit do dvou buněk čísla a texty z jedné buňky, které nejsou rozděleny mezerou. Například mám A1:123ahoj, A2:1234ahoj, A3:12345čau ... takže nemůžu rozdělit funkcí zleva, ani najít nějaký znak, protože číslo i text je pokaždé jiný, pracuji s několika tisíci buňkami a nechce se mi dělat vše postupně.

Moc díky za odpověď.

L.

souvisí s vláknem Rozdělení dat do dalších buněk v řádku
____________________________________________


Oddělil jsem Váš dotaz od starého vlákna. Pro své dotazy prosím zakládejte vždy nová témata.

Děkuji

_____________________________________

Značím jako vyřešené ;o)

Editoval sedlacekdan (7. 4. 2012 19:03:37)

Offline

#2 4. 4. 2012 00:23:06

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Rozdělení do buněk čísla/text - VYŘEŠENO

Pokud všechno začíná číslem a pokračuje alfanumerickými znaky:

=LEFT(A1;SEARCH("[:alpha:]+";A1;1)-1)

a

=MID(A1;SEARCH("[:alpha:]+";A1;1);9999)

Pokud potřebujete číslo převést na číslo, obalte první výraz funkcí value

=VALUE(LEFT(A1;SEARCH("[:alpha:]+";A1;1)-1))

Editoval lp. (4. 4. 2012 00:30:05)

Offline

#3 4. 4. 2012 08:25:19

libuskam1
Člen
Registrace: 3. 4. 2012
Příspěvků: 2

Re: Rozdělení do buněk čísla/text - VYŘEŠENO

Moc, moc, moc děkuji, v OpenOffice funguje, akorát mi to zlobilo v jedné tabulce, která byla asi nějak špatně naformátovaná. Ještě bych se chtěla zeptat, zda je možné použít funkci i v Excelu, to mi nejde, funguje "[:alpha:]" stejně,? Nevíte?

Offline

#4 4. 4. 2012 11:00:49

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Rozdělení do buněk čísla/text - VYŘEŠENO

V excelu to tak nejde, ze zástupných znaků umí jen ? a *. Pokud se to má dělat funkcí, tak je nutné použít maticový vzorec pro výpočet pozice prvního alfanumerického znaku. Například:

=MATCH(1;ISERR(VALUE(MID(A1&"0";ROW(INDIRECT("1:"&LEN(A1)+1));1)));0)
(Vkládá se ctrl-shift-enter)

V excelu ale nemusí fungovat (funkce typeu IS... a konverze občas nejsou s excelem úplně kompatibilní). Pokud to nedokážete upravit, tak to raději nepoužívejte.

Pokud to je jednorázová úloha, je obvykle jednodušší rozdělit buňky mimo excel, případně najít nějaký doplněk, který rozšíří funkcionalitu příkazu najít a nahradit o regulární výrazy (nebo si to makro napsat - modul pro regulární výrazy je již standardně instalován).

Offline

Zápatí