Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 3. 2012 22:03:20

hape
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 5

Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Potřebuji korektně otevřít soubor .DOC. OO.org 3.3.0 který mám nainstalovaný jej otevře jen z části, pouze čára nahoře a dole a uprostřed stránky obdélník. Text nikde. Poradíte v čem jednoduše a zdarma soubor otevřít?


___________________________________________________________

Oddělil jsem Váš dotaz od starého vlákna. Pro nové dotazy prosím zakládejte vždy nové.
Děkuji

;o)

Editoval hape (24. 3. 2012 22:05:38)

Offline

#2 23. 3. 2012 09:55:57

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Vítejte na fóru,


zkuste sem tem soubor vložit, abychom zjistili, zda je chyba v souboru nebo jde o něco jiného

JAK VLOŽIT SOUBOR


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 3. 2012 20:20:37

hape
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 5

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Děkuji za ppřivítání.
K vložení souboru musím mít jinou registraci než zde ve fóru? Před výběrem souboru pro vložení to po mě chce přihlášení, ale odmítá to moje heslo. Přitom do fóra se můžu přihlásit normálně.

Včera jsem nainstaloval souborový manažer Altap Salamander a je zajímavé že ten při nastavení aby ukazoval miniatury souborů, text na stránce dokumentu ukazuje. Jenom ten OO.org ho předemnou pořád schovává.

Offline

#4 23. 3. 2012 20:31:22

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Mělo by Vám fungovat stejné heslo jako do fóra. Pokud to nejde, zašlete mi to na mail a já to sem vložím.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 23. 3. 2012 21:39:47

hape
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 5

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Zkoušel jsem to několikrát, ale do wiki se mi přihlásit prostě nepodařilo (pořád že heslo nesouhlasí). Tak jsem si nechal poslat dočasné heslo a to mi nepřišlo. Pak jsem si všiml že musím mít povolené cookies, ty jsem tedy pro openoffice.cz povolil,ale přihlásit se přád nemůžu. Asi je pro mne teď nastavené dočasné heslo které mi nepřišlo a budu muset počkat až přestane platit.

Chtěl jsem vám soubor poslat e-milem, ale žádnou vaší mailovou adresu jsem tu nenašel. A nepřišel jsem na to, jak to udělat přes webovou stránku která se ukáže po klepnutí na odkaz ve vaší vizitce u příspěvků.

Ještě jsem teď ve svém profilu změnil heslo a do wiki se  pořád ani s ním přihlásit nemůžu a do fóra ano. Tak ten soubor sem asi nijak nedostanu.

Editoval hape (23. 3. 2012 21:51:33)

Offline

#6 23. 3. 2012 23:46:03

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Tak zkuste napred Word viewer at vite, jestli je soubor OK.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#7 24. 3. 2012 09:09:03

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Tady je ten soubor

Soubor.doc


šlo mi to otevřít hned z mailu, tak nevím. Jediné co mě napadá, že v originále (v mailu) měl soubor označení .DOC správně by mělo být .doc. Je možné, že Váš systém chybně načte druh dokumentu a neotevře jej správně. Zkuste přejmenování na .doc a dejte vědět zda to pomohlo.


Sem do fóra jsem již přejmenoval na .doc


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 24. 3. 2012 19:57:47

hape
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 5

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Je to zvláštní, když klepnu na odkaz na soubor zde na fóru otevře se okno OO.org a vněm dokument včetně textu. Rozložení textu na stránce ale není úplně v pořádku. Když otevřu stejný soubor v OO.org přímo z pevného disku, ukáže mi pouze stránku s čárami nahoře a dole a uprostřed prázný obdélník. Přepsal jsem .DOC na .doc a nemá to žádný vliv. Mám ještě dva podobné soubory (na konci .DOC) ze stejného zdroje a ty otevřu normálně a se správným rozložením textu.

Word viewer neznám. Je zdarma? A dá se z něho dokument vytisknout?

Offline

#9 24. 3. 2012 20:37:48

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

hape napsal(a)

Rozložení textu na stránce ale není úplně v pořádku. Když otevřu stejný soubor v OO.org přímo z pevného disku, ukáže mi pouze stránku s čárami nahoře a dole a uprostřed prázný obdélník.

Dokument se načte s textem jak z wiki, tak i při uložení a otevření.
Jediné, jde o dokument s vloženými objetky. Sám o sobě neobsahuje žádný text. Stejně se chová importovaný pdf soubor do OO. Tam se v Draw vytvoří dokument, do kterého je v jakýchsi odsecích importován text v textových oknech.

Předpokládám, že jde o importovaný pdf soubor do MSO. V každém případě nejde o klasický textový dokument.

Je jisté a stalo se i mě, že se tyto rámce posunou, zejména při otevírání jiných než ODF formátů.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 24. 3. 2012 21:33:24

hape
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 5

Re: Nelze otevřít soubor .doc - VYŘEŠENO

Asi zkusím ten Microsoft Word Viewer a uvidím. Jdemi jen o zobrazení a případně tisk.
______________________________________________
Dokument je ve Vieweru perfektně zobrazen, pro mě tedy vyřešeno.

Editoval hape (24. 3. 2012 22:04:14)

Offline

Zápatí