Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 3. 2009 13:38:21

lukaskuv-mail
Člen
Registrace: 2. 5. 2007
Příspěvků: 7

Číslování stránek

Ahoj,

právě píšu diplomku a chci nastavit číslování stránek, nechci zobrazit ty čísla, které jsou úplně od začátku, ale chci zobrazit až od 8.stránky. Jak to mám udělat? Prosím mi poradťe děkuji

Offline

#2 1. 3. 2009 13:42:19

lukaskuv-mail
Člen
Registrace: 2. 5. 2007
Příspěvků: 7

Re: Číslování stránek

lukaskuv-mail napsal(a)

Ahoj,

právě píšu diplomku a chci nastavit číslování stránek, nechci zobrazit ty čísla, které jsou úplně od začátku, ale chci zobrazit až od 8.stránky. Jak to mám udělat? Prosím mi poradťe děkuji

---------------
Dodatek

Samozřejmě mám novou verzi Openoffice 3.0.1. a tu funkci pro číslování stránek nevím jak nastavit :-(

Offline

#3 1. 3. 2009 14:07:30

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Číslování stránek

Použijte styly stránek - podle stylů "Pravá strana" a "Levá strana" nadefinujte pravá / levý - bez číslování; v každém z těchto stylů pak navolte že za tímto stylem následuje styl druhý.

Osobně bych to pro oboustranný tisk udělal takto:
1. První straně přiřadím styl "První strana", v něm navolím že za ní následuje "Pravá strana - bez číslování" - levou stranu která je zezadu první strany nechávám prázdnou.
2. následují strany které používají střídavě styly pravá / levá bez číslování
3. na straně 7 vložím ruční zalomení stránky s tím že následjící styl stránky bude "Pravá strana"
4. následující strany pak používají střídavě styly pravá / levá strana.

pokud bude jednostranný tisk, tak se stejně použije styl "první strana" za ním bude následovat 7 stran s upraveným stylem "výchozí - bez číslování" a po ručním založení použijte klasický styl "výchozí"

styly s číslováním  a bez číslování se nijak neliší - jenom u těch bez číslování nevkládejte čísla stran do záhlaví / patičky.

Offline

#4 1. 3. 2009 19:44:04

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Číslování stránek

Ondro, díky, vložil jsem to na wiki a navrhuji odpovídat odkazem - máme o tom asi pět článků, které to řeší.

Jak číslovat strany v diplomce


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 1. 3. 2009 20:01:38

lukaskuv-mail
Člen
Registrace: 2. 5. 2007
Příspěvků: 7

Re: Číslování stránek

Ondra.kl napsal(a)

Použijte styly stránek - podle stylů "Pravá strana" a "Levá strana" nadefinujte pravá / levý - bez číslování; v každém z těchto stylů pak navolte že za tímto stylem následuje styl druhý.

Osobně bych to pro oboustranný tisk udělal takto:
1. První straně přiřadím styl "První strana", v něm navolím že za ní následuje "Pravá strana - bez číslování" - levou stranu která je zezadu první strany nechávám prázdnou.
2. následují strany které používají střídavě styly pravá / levá bez číslování
3. na straně 7 vložím ruční zalomení stránky s tím že následjící styl stránky bude "Pravá strana"
4. následující strany pak používají střídavě styly pravá / levá strana.

pokud bude jednostranný tisk, tak se stejně použije styl "první strana" za ním bude následovat 7 stran s upraveným stylem "výchozí - bez číslování" a po ručním založení použijte klasický styl "výchozí"

styly s číslováním  a bez číslování se nijak neliší - jenom u těch bez číslování nevkládejte čísla stran do záhlaví / patičky.

------------------------
Můžete mi prosím upřesnit postup práce, protože Styly a formátování (zkratkou klávesou F11) je pro mě těžký a nevím jak správně nastavit.

Offline

#6 1. 3. 2009 20:09:47

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Číslování stránek

.... mno .... zkusím se v průběhu týdne dokopat na napsat to na wiki, jak to udělám tak sem postnu odkaz.

Offline

#7 2. 3. 2009 06:22:17

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Číslování stránek

Na takéto otázky je dobré pohľadať odpovede napríklad v google, pretože sám som o tom napísal niekoľko článkov na rôzne portály, že sa mi to už nechce opisovať  - http://www.google.sk/search?q=openoffic … =firefox-a

Alebo hľadajte v prehľadoch správ o OO.o: http://www.openoffice.cz/napsali-jinde - napríklad http://www.openoffice.cz/vyber-sprav-zo … org-8-2008

Offline

Zápatí