Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 3. 2012 11:17:59

Liber
Člen
Registrace: 9. 2. 2012
Příspěvků: 3

Libre Office 3.5 v Ubuntu 11.10

Zdravím,
mám "záhadný" problém s programem Calc - ve sloupci, kde je cca. 200 slov mi při napsání již existujícího slova do první buňky (A1) či doprostřed (např. A100) Calc nabídne pomocí nápovědy dokončení tohoto slova. Pokud ovšem napíšu slovo na konec sloupce (např. A201), již nápovědu nedostanu a nezjistím, že se dané slovo ve sloupci již vyskytuje. Nevěděl by někdo co s tím ?
Problém je jak v souboru ve formátu XLS, tak v ODS. MS Office 2010, kde toto funguje se mi do Ubuntu cpát nechce...

Offline

#2 7. 3. 2012 09:48:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Libre Office 3.5 v Ubuntu 11.10

Tenhle problém souvisí s "dokončováním" psaní. Pokud slovo nebylo dříve napsáno (není v paměti), tak se nemůže doplnit - to popisujete správně, a zřejmě na tuto funkci spoléháte.
  Je možné, že tuto volbu (automatické dokončování) máte v některých buňkách vypnutou (není nastavena pro celý list - dokument) - pak by to chtělo přeformátovat. Může se to asi stát v případech, kdy jsou čteny (překopírovány?) propojené dokumenty. Běžné nastavení je pro celý dokument stejně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 3. 2012 11:49:27

Liber
Člen
Registrace: 9. 2. 2012
Příspěvků: 3

Re: Libre Office 3.5 v Ubuntu 11.10

Ověřoval jsem nastavení buněk a všechny ve sloupci mají zapnuté automatické dokončování. Dopátral jsem se následujícího zjištění - Calc při nápovědě "vidí" ve sloupci v rozsahu cca. 100 buněk. Pokud se psané slovo vyskytuje v tomto okolí, tak Calc nabídne nápovědu k dokončení slova, pokud je slovo vzdálenější, dokončení nenabídne. Nemůže se jednat o bug ?

Offline

#4 7. 3. 2012 19:13:07

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Libre Office 3.5 v Ubuntu 11.10

Vítejte na fóru.

V OpenOffice.org 3.3 na Linux Mint Debian funguje tak jak má, dokončování slov se provádí kdekoliv ve sloupci.


Tento "problém" LO by muselo odzkoušet více uživatelů LO 3.5 v Ubuntu (případně i jiných op. systémech). Je možné, že rychlý rozvoj LO má své mouchy.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 12. 3. 2012 09:21:01

Liber
Člen
Registrace: 9. 2. 2012
Příspěvků: 3

Re: Libre Office 3.5 v Ubuntu 11.10

Zkoušel jsem OO 3.3 instalovat dle návodu z http://www.fossapps.com/2011/12/01/how- … ntu-11-10/ na Ubuntu 11.10 64bit a bohužel se nezadařilo. Má OO vlastní PPA, nebo by znal někdo jiný návod ? Bude se ještě OO vyvíjet ?

Offline

#6 12. 3. 2012 10:33:13

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Libre Office 3.5 v Ubuntu 11.10

OpenOffice vlastní PPA pro Ubuntu nemá (alespoň myslím)


Instalace OO se řešila i zde (konkrétně příspěvek uživatele Ondra.kl z 20.11.2011)

LO vs OO


OO přešlo pod Apache Software Foundation, dlouhou dobu se řešily licenční a organizační problémy. Nicméně se k vývoji OO přihlásila i firma IBM, která tím ukončila svůj kancelářský balík Lotus
IBM se přidá k vývoji OpenOffice.org
IBM bude pokračovat ve vývoji OpenOffice.org
Tím se vývoj OO podstatně zdržel, ale nejsou žádné zprávy o tom, že by verze 3.3 měla být poslední. Pevně věřím, že se OO zase "rozjede" a dožene náskok který LO bezesporu má.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 20. 3. 2012 00:23:35

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Libre Office 3.5 v Ubuntu 11.10

Liber napsal(a)

Ověřoval jsem nastavení buněk a všechny ve sloupci mají zapnuté automatické dokončování. Dopátral jsem se následujícího zjištění - Calc při nápovědě "vidí" ve sloupci v rozsahu cca. 100 buněk. Pokud se psané slovo vyskytuje v tomto okolí, tak Calc nabídne nápovědu k dokončení slova, pokud je slovo vzdálenější, dokončení nenabídne. Nemůže se jednat o bug ?


Nainstaloval jsem si dneska na nejnovější Ubuntu (za měsíc ale už staré :-)) LO 3.5.1 a vše funguje, jak má. Nápověda se zobrazuje třeba na šestisté buňce.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí