Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 3. 2012 08:39:25

nezapamatovatelnejmeno
Člen
Registrace: 15. 7. 2010
Příspěvků: 24

Vyvolání formuláře s konkrétním záznamem z předchozího formuláře

Dobrý den. Pokud už to někde na fóru bylo řešeno, omlouvám se, neznám přesnou terminologii a nevím, jak se zeptat. Jde mi o toto: ve formuláři mám tabulku se záznamy. Při poklepání na konkrétní záznam bych rád otevřel formulář s poli závislými na onom záznamu. Např. tabulka se jmény, vyberu konkr. jméno, poklepu na řádek se záznamem, otevře se formulář s telefonem, adresou atd. Je to jen příklad, potřebuji to pro složitější záznamy. Umím zobrazit závislá data pomocí podformuláře vloženého do nadř. formuláře, ale nevejde se mi do něj vše, potřebuji otevřít celý podformulář zvlášť, bez nadřazeného f. Makro pro spouštění form. poklepání na záznam v tabulce mi funguje, ale samozřejmě se v nově otevřeném f. zobrazí 1. záznam, bez ohledu na to, z jakého záznamu v nadř. f. jsem ho otevíral. (Tuším, že by se to asi mělo udělat pomocí nějakého předávaného parametru, ale nevím jak.)
Děkuji za trpělivost se čtením.

Offline

#2 8. 3. 2012 22:04:45

Schinagl
Člen
Registrace: 14. 2. 2007
Příspěvků: 36

Re: Vyvolání formuláře s konkrétním záznamem z předchozího formuláře

Tento úkol řeším pomocí pomocné tabulky s jedním řádkem, která louží jako proměnná. Makrem načtu hodnotu z aktuálního záznamu tabulky formuláře (hodnotu klíče) a uložím do pomocné tabulky. Vaše makro rozšiřte o tuto proceduru. Volavý formulář mám postavený, jako podformulář vázaný na pomocnou tabulku (zvolenou hodnotu klíče). Takto jde otevírat i sestava (faktura, objednávka, zakázka, skladová karta).

Offline

#3 9. 3. 2012 13:09:37

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Vyvolání formuláře s konkrétním záznamem z předchozího formuláře

môžete zverejniť toto riešenie, tiež by som potreboval niečo podobné, ale nemám čas sa tým zaobereť.

Offline

Zápatí