Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 3. 2012 16:35:29

Namoot
Člen
Registrace: 5. 3. 2012
Příspěvků: 1

úprava tabulky - pouze pro čtení

Ahoj,
mám problém. Máme síť, na kterou ukládáme dokumenty ve formátu MSO a já je potřebuji upravit.

Většinou je to *.doc soubor, kde je vložená tabulka (kalkulace, aj.). Já potřebuji upravit tabulku, takže na ni 2x kliknu, otevře se calc. Když chci ale upravit nějaký údaj, nejde to. "Dokument je pouze pro čtení". Dočetl jsem se, že bych to měl uložit do svého počítače, což jsem udělal, ale i tak to nefunguje.

Ten fígl s "Uložit jako.." znám, ale ten je moc zdlouhavý. Otevřít, uložit jako, otevřít, upravit, vložit...

Pozor ale, nutně potřebuju, abych ten soubor upravoval na síti. Doufám že to nějak bude fungovat.
Díky.

OOo 3.2, Win 7

Editoval Namoot (5. 3. 2012 16:36:45)

Offline

#2 7. 3. 2012 09:37:32

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: úprava tabulky - pouze pro čtení

Moc tomu nerozumím. Takovéhle omezení manipulace s daty se dělá v operačním systému. Je to právě proto, aby se dokument nemohl pozměňovat (zejména omylem, nebo chybou).
  Pokud tedy je potřebné editovat na síti, je nutné tento primárně ukládat jinak. Druhou cestou je stáhnout do svého počítače, odstranit v dialogu "vlastnosti" záložku "pouze pro čtení". Pak editovat, a následně třeba uložit zpět. Ochrana dokumentu (zamčení listu, buňky ap.) je něco docela jiného.
  Úprava přímo na síti vyžaduje přístup jako admin, nebo oprávnění pro uživatele k takovému úkonu. Pak stačí na síti změnit nastavení (stejně jako ve své stanici) upravit a uložit. S dokumenty MSO, nebo OOo to moc společného nemá.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 3. 2012 13:58:21

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: úprava tabulky - pouze pro čtení

Mrkněte se, jak máte nastaveno sdílení (Nástroje - Sdílet dokument, Sdílejte sešit s ostatními uživateli by nemělo být zatrženo)

Pokud bude nezbytné ukládat, zkuste "uložit jako" a potom "znovu načíst" - položka v menu.

Offline

Zápatí