Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 2. 2009 21:08:02

Hirapuri
Člen
Registrace: 28. 2. 2009
Příspěvků: 1

Tabelátory nesedí při uložení do formátu doc

Řeším následující problém: obdržím soubor .doc s nastavenými tabelátory - otevřu ho a vše je v pořádku.
I bez toho, abych ten text jakkoliv modifikoval, uložím tento soubor v stávajícím formátu (.doc) a při následném otevření je text rozhozený. Jestli jsem ten mechanizmus dobře pochopil, tak mizí první tabelátor a text z této pozice přeskočí na následující značku tabelátoru. Pokud původní text uložím do .odt, vše je v pořádku, ale potřebuji ho poslat k dalšímu zpracování ve formátu .doc. Zkoušel jsem ukládání jak do verze XP., tak 95 a chová se to stejně.

Používal jsem verzi ooo 3.0.0 - nyní jsem si stáhl 3.0.1 v naději, že by to tam mohlo být vyřešené, ale není.

Předem děkuji za jakoukoliv radu. Hledal jsem i na anglických stránkách - problém řeší více lidí, ale není tam řešení, přestože tam je napsáno, že problém byl vyřešen. Možná to tam je, ale nenašel jsem to.

Radim

Offline

#2 1. 3. 2009 06:19:14

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Tabelátory nesedí při uložení do formátu doc

Žiaľ, pokiaľ nepracujete s formátom ODT, nebudete mať zaručené 100% ukladanie súboru - OO.o na to upozorňuje. Musíte jedine počkať, či sa nezlepší podpora DOC formátov vo vyšších verziách, pretože popis týchto formátov zverejnil MS iba nedávno (ak je to vôbec presný popis).

Offline

#3 1. 3. 2009 10:28:14

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Tabelátory nesedí při uložení do formátu doc

Řešení neznám, jen se zeptám, jestli by to nevyřešily (skryté) tabulky místo tabelátorů?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#4 1. 3. 2009 21:59:35

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Tabelátory nesedí při uložení do formátu doc

Možná by bylo vhodné zkontrolovat, jak vypadá v DOCu styl přiřazený k těmto problémovým řádkům (jestli nemá jinak definované tabelátory, jestli nemá nastavené odsazení prvního řádku atd.)

Offline

#5 2. 3. 2009 18:32:41

milan.kosulic
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 26

Re: Tabelátory nesedí při uložení do formátu doc

Tabelátory je věc vhodná pro psací stroje, nikoliv pro textové procesory. Trápil jsem se s nimi dost dlouho, abych věděl, že jediné spolehlivé řešení ve Wordu i Writeru je tabelátory nepoužívat vůbec nebo jen výjimečně pro ty nejjednodušší případy.
Pokud dnes takový dokument formátovaný tabelátory (a mezerami) dostanu, už nezuřím a buď rezignuji hned nebo, když je to důležité, převedu do tabulek se skrytými okraji.

Offline

Zápatí