Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 1. 2012 17:12:15

asfalt
Člen
Registrace: 8. 1. 2012
Příspěvků: 8

Zalozenie Base databazy na zaklade existujucich .dbf dat

Zdravim,

v praci mam program ktory dokaze exportovat do .xls, .html, .dbf

.xls nedokonale, data nie su kompletne, .html neriesim nic sa s nim neda robit

exportujem do .dbf a potom pracne manualne preratavam data, co by som velmni nerad, kedysi som robil s Access ale kedze ho nemam licendovany a na piratinu som stary :-) chcel som pouzit Base, problem je ze ak dam prepojenie dat s databazou dBase a nacita mi dbf subory v danom adresari do okna tabuliek zmizne mi volba POhlad, ktora je pre mna klucova na vyber suvisiacich poli tabuliek a zobrazovanych dat - alebo nieco robim zle?

pokial nacitam .dbf do .ods a nasledne oznacim rozsah dat a drag and drop presuniem do pola tabulky aby som vytvoril novu tabulku, tuto mi sice vytvori, ale neviem s  nou nijako pracovat, len prezerat data, neviem ich ani menit ani pridavat nove - alebo zase nieco robim zle?

prosim poradte inak budem musiet zase december spracovat manualne pls :-(

dakujem

Offline

#2 1. 3. 2012 22:15:03

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Zalozenie Base databazy na zaklade existujucich .dbf dat

dáta z "pripojených" súborov nie je možné meniť a vytvárať pohľady (možno prežo, že sa tam nedajú definovať: primárny kľúč t.j. ak už údaje máte v base nakopírované, nejdú upravovať, pretože nemáte tam primárny kľúč) ale dajú sa robiť dotazy a prostredníctvom nich aj rôzne prepočty, sumáre, prehľady a pod. a tie potom napr. natiahnuť do Calc alebo do Write.

Offline

#3 1. 3. 2012 22:19:03

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Zalozenie Base databazy na zaklade existujucich .dbf dat

Ale DBF sa dajú upravovať priamo v Calc, alebo skúste si program priamo prepojiť s OO resp. s Lib.O.

Offline

#4 1. 3. 2012 22:32:49

Schinagl
Člen
Registrace: 14. 2. 2007
Příspěvků: 36

Re: Zalozenie Base databazy na zaklade existujucich .dbf dat

Pohled na tabulku lze nahradit dotazem, dbase má malou podporu sql.

Offline

Zápatí