Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 2. 2012 23:38:35

tweinzettl
Člen
Registrace: 28. 2. 2012
Příspěvků: 1

Problém s čárovým kódem při exportu do PDF

Pokud je v ODT dokumentu vložen čárový kód ve formě alfanumerických znaků, které mají nastaven příslušný font (např. Code39), zobrazuje se tento korektně v náhledu jako čárový kód.

Pokud takový dokument ručně (tj. z menu Soubor - Exportovat do PDF...) vyexportuji do PDF, také zde je čárový kód korektně zobrazen.
Jestliže ale stejné akce, tj. otevření ODT dokumentu a jeho export do PDF provedu prostřednictvím OLE Automation, ve vyexportovaném PDF dokumentu není čárový kód, ale alfanumerické znaky, které měl čárový kód reprezentovat.

Už jsem vyzkoušel snad vše: několik metod exportu do PDF přes OLE, změnu fontu pro vykreslení čárového kódu, přeinstalaci OpenOffice. Nepomohlo nic.

Systém, na kterém k tomuto chování dochází, je Windows Server 2008 R2 64bit.
Celá věc je zajímavější o fakt, že na jiném stroji (Win7 32bit) vše funguje jak má a čárový kód se do PDF vyexportuje jak při ručním exportu tak při exportu přes OLE rozhraní.
Snažil jsem se hledat rozdíly mezi oběma stroji (nastavení OpenOffice, práva, apod.), ale žádný kromě operačního systému a 64bit vs. 32bit jsem nenašel.

Přivítám jakýkoliv nápad/radu.

Offline

Zápatí