Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 2. 2012 18:24:14

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Help v LibreOfficePortable 3.5.0 - VYŘEŠENO

Dobrý den,
nevíte někdo, jak do portable verze LibreOffice 3.5.0 dát help tak, jak to je u starších verzí LO/OO? Po instalaci jde help pouze přes internet, což mne při pomalém připojení zdržuje, po úpravě, kterou jsem našel někde na cizojazyčném fóru se sice dá help uložit jako html, ale líbil by se mi help, jak jsem na něj zvyklý ze starších verzí (tento html se mi zdá nepřehledný). Jde to nějak udělat - u starších verzí LO, nevím už u kterých se dařilo podstrčit help z instalované stejné verze, tady se mi to nedaří(používám LibreOfficePortable_3.5.0_MultilingualAll.paf.exe).
Předem díky.

Offline

#2 29. 2. 2012 07:03:16

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Help v LibreOfficePortable 3.5.0 - VYŘEŠENO

Súbor s nápovedou sa sťahuje osobitne.

Offline

#3 29. 2. 2012 21:41:31

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Help v LibreOfficePortable 3.5.0 - VYŘEŠENO

Ako poznamenal p. Pastierik, súbor s nápovedou sa sťahuje osobitne. Ja som použil inštalačku s nápovedou pre normálnu LO, čo sa láduje na PC. Horšie je to so samotnou inštaláciou. Je to tak trošku hra na kočku a myš. Keď máte LO 3.5 na PC a budete chcieť nainštalovať CS-Help na Portable verziu, tak to bude chcieť trošku času. Keďže som rovnaký prípad tak popíšem môj postup.

Po spustení inst. balíku s Helpom mi ponúklo iba opravu, alebo odištalovanie Helpu, nakoľko som ho mal nainštalovaný v LO na PC.

Takže som musel CS-Help Odinštalovať z PC, pustiť inštalačku znovu, určiť adresár portable verzie LO (USB:\LibreOfficePortable\App\libreoffice\), a normálne Help nainštalovať do prenosnej verzie.

Potom som USB kľúč odpojil z PC, znova pustil inštalačku Helpu, odinštaloval (aj keď nebolo z čoho), a potom znova nainštaloval na LO v PC. A napodiv to funguje aj v jednej aj druhej LO.

Viem, je to tak trochu chodenie s kostolom okolo kríža, ale čo už. Možno to ide aj jednoduchšie, no neprišiel som na to ako.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#4 1. 3. 2012 19:24:18

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Re: Help v LibreOfficePortable 3.5.0 - VYŘEŠENO

Děkuji panu Tomanovi, to funguje. Pokoušel jsem se o více-méně o totéž, ale navěděl jsem, že ta instalace se musí ukládat do podadresáře (na rozdíl od klaické instalace).

Offline

Zápatí