Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 2. 2012 13:07:53

oriesok
Člen
Registrace: 9. 8. 2011
Příspěvků: 3

Makro pre vyhladavanie a kopírovanie

Ahojte,
potreboval by som poradiť s viacerými makrami, jedná sa hlavne o hladanie a kopírovanie.

Mám 3 dokumenty,

z prvého dokumentu by som potreboval podľa mena  vytiahnuť v správnom stĺpci hodnoty
  (Dokument 1, List: Import), tieto hodnoty v jednom stĺpci kopírovať do dokumentu 2
ale,  každý stĺpec kopírovať do samostatného listu podľa daného mesiaca v liste (dátum).

Z tretieho dokumentu opäť kopírovať hodnoty podľa mena z vybraných buniek
do daného listu podla mesiaca.

Do dokumentu 1, budem importovať každý mesiac nové dáta
Dokument 2 bude slúžiť ako databáza v ktorej by sa mi ukladali všetky dáta podla mesiaca a z nej by som vychádzal pri počítaní.
Do dokumentu 3 budem vpisovať každý mesiac íné dáta a ukladať ich opäť do databázy, taktiež pridávať nové mená

Posledné makro by som potreboval na pridanie mena na všetky listy v dokumente 2 a 3, na ďalšiu volnú bunku do dola, aby som ich nemusel manualne vpisovať.
V dokumente 1 sa mi budú aktualizovať z importu.

PS: Viem že som otravný, ale ak by sa dal aj neaký podrobnejší pokec. Som len BFU a chcel by som niečo aj priučiť.

Ďakujem za pomoc



Pripájam dokumenty

Editoval oriesok (1. 2. 2012 13:09:40)

Offline

#2 2. 2. 2012 21:02:55

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Makro pre vyhladavanie a kopírovanie

No ono toho není málo, to co chcete není pomoc s makry jako spíše kompletní naprogramování.


Ani jedna z těchto věcí není neřešitelná, nicméně nejsem si jistý jestli to tu bude někdo řešit. Mohu se o něco pokusit, ale vůbec netuším jak to časově budu stíhat.


Třeba se vás mezitím někdo ujme.


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 2. 2012 21:58:53

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Makro pre vyhladavanie a kopírovanie

Fascinuje mě, že kromě lopat, krumpáčů a koleček zdarma nakonec lidi chtějí zdarma i ty kopáče, co tu práci s těmi free nástroji udělají :-)
Nemějte mi to, prosím, za zlé, ale uvedený úkol je komplexní a pro využití ve firmě. Pokud do toho nebude nikdo chtít jít zadarmo v rámci fóra tady, nedivil bych se - zkuste pak navrhnout odměnu, prostě komerční báze za využití open source, běžná praxe.
Pokud jde o samotné řešení, osobně bych to viděl spíš na nějakou databázovou aplikaci (tím ale nechci říct, že bych do toho šel, své práce mám dost a dost :-) ).


To Redakce: Pokud je můj příspěvek nemístný, klidně ho smažte :-)

Editoval hanus (2. 2. 2012 22:00:14)

Offline

#4 3. 2. 2012 06:13:58

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Makro pre vyhladavanie a kopírovanie

A čo myslíte, prečo nevychádzajú moje rozšírenia? Jednoducho preto, že aj ja musím platiť za elektrinu peniazmi a nie iba dobrým pocitom...

Offline

Zápatí