Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 1. 2012 10:03:25

ja_jaros
Člen
Registrace: 24. 1. 2012
Příspěvků: 4

Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

Dobrý den,
narazil jsem na dost velký problém. S obnovou počítačů u jednoho naše zákazníka jsme se dohodily že na některých stanicích vyměníme MS OFFICE za Open Office bohužel jsme, ale zapoměli na výstupy z firemního IS do WORD a EXCELL. Tyto výstupy s OPEN OFFICE bohužel nechodí, výrobce firemního IS řekl že nepodporuje OPEN OFFICE v tomto případě se jedná o cca. 8 PC což je kupa peněz za nic.
Nezná tu někdo nějaké řešení??

Děkuji mnohokrát za případné návrhy.
S pozdravem
Jakub Jaroš

Offline

#2 24. 1. 2012 16:12:20

sysman
Člen
Registrace: 24. 1. 2012
Příspěvků: 2

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

Nejedná se náhodou o výstupní formát RTF s grafickými prvky?

Offline

#3 24. 1. 2012 18:52:56

ja_jaros
Člen
Registrace: 24. 1. 2012
Příspěvků: 4

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

Dobrý den,
děkuji za Vaši reakci ne bohužel jedná se o klasickou word šablonu soubor.dot. Ve které jsou nadefinované záložky, v IS jsou tyto záložky nadefinovány jako proměnné za které se dosadí data z IS.

Offline

#4 25. 1. 2012 08:22:39

sysman
Člen
Registrace: 24. 1. 2012
Příspěvků: 2

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

a o jaký IS jde?

Offline

#5 25. 1. 2012 11:00:27

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

Řešení je jediné - pokud dodavatel is odmítá dopracovat podporu OO, musí se do nákladů takového IS započíst náklady na win + mso.

Offline

#6 25. 1. 2012 11:49:21

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

Nějak mi není jasné jak to vlastně funguje a v čme je vlastně problém.

- generuje IS soubor doc/xls? Pak by měl jít otevřít  a použít v OOo?
- IS si při exportu otevírá word, přes API mu předává údaje a dokument je následně ve wordu potřeba uložit / zpracovat?  Pak se bez wordu (správné verze) neobejdete.
- nebo snad je to ještě nějak jinak?

Offline

#7 26. 1. 2012 06:30:59

ja_jaros
Člen
Registrace: 24. 1. 2012
Příspěvků: 4

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

2 Ondra.kl
Ve své podstatě to funguje tak jak popisujete IS otevře word přes nějaké rozhraní mu předá data a následně ten soubor uloží (může se dál ve word nebo excellu editovat)
Existuje podobné rozhraní i pro OO? A pokud ano je k tomu nějaká dokumentace??

Děkuji za info

Offline

#8 26. 1. 2012 08:34:08

ja_jaros
Člen
Registrace: 24. 1. 2012
Příspěvků: 4

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

Tak jsem zjistil další podrobnosti celá vazba IS MS OFFICE řídí  WINAPI ShellExecute. Bohužel jsem zjistil že se mi nepodaří ani otevřít dokumenty, které jsou v IS uloženy a to i když by měl IS mít potlačeno otevírání souborů přes WINAPI a měl by je otevírat v programech které jsou uloženy v registrech win systému.
Máte nějaké řešení??

Offline

#9 26. 1. 2012 11:44:05

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

něco o api OOO by asi šlo zjistit tady: http://www.openoffice.org/api/  ale v tom já už se nevyznám. Myslím že pro vás není jiné řešení než nakoupit MSO. Při výběru nového IS (až k ní dojde) pak je potřeba buďto nepřistoupit na takovéto řešení nebo do ceny IS započíst i cenu licencí MSO nutných po celou dobu používání IS.


... tak mě napadá ... nestačil by pro export z IS a uložení jenom viewer? Že byste to jen uložili a pak otevírali v OOo?

Offline

#10 26. 1. 2012 17:43:20

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Výstupy do dot šablony z IS a spolupráce s Open Office

Jak to řešit 

Nevím proč je u řady dodavatelů IS oblíbená metoda generování dopisů přes API MS Wordu. Stejný dopis lze vygenerovat na bázy xml/rtf/ ... ve stejné kvalitě o několik řádů rychleji.

Pokud se to ale má překlopit na spolupráci s OO, jistě to jde, je to zejména otázka ceny a ochoty dodavatele IS tuto změnu realizovat nebo do systému pustit někoho, kdo to udělá. Pokud to nezastřeší dodavatel IS a neprodá i jinde, pravděpodobně alternativní dodavatel nebude schopen dosáhnout nákladů na vývoj a provoz pod cenou 8 licenci MSO.

Pokud předpokládáte, že to zvládnete za cca 50 tis., jsou tu další alternativy:
Řešením by mohlo být generování dokumentů přímo v xml/rtf - řešení je dost univerzální a minimálně závislé na následném SW. Tuto variantu bych asi preferoval, nevím ovšem, jestli dokáže pokrýt všechny požadavky. Také se někdy používá plain text výstup (text nebo sestava - tabulka), který je podsunut ke zpracování makru v šabloně. U tohoto řešení mohou být zásahy do IS minimální (možná stačí jen konfigurace), ale je tu určitá práce s tvorbou a údržbou šablon.

Offline

Zápatí