Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 1. 2012 09:12:14

LubosP
Člen
Registrace: 13. 8. 2007
Příspěvků: 8

Styl odstavce

mám dotaz, jestli se nějakým způsobem dá ovlivnit přepis stylu odstavce. Konkrétně jde o to, že když přenesu z jiného dokumentu text, vloží se mi s nějakým stylem, pokud mu chci dát styl, který používám v daném dokumentu já, tak nejprve musím "Odstranit formátování" a pak teprve můžu pro vybraný text zvolit nový styl.
Lze nějakým způsobem stylu odstavce říct, aby stávající formát písma úplně přepsal - tak, abych nemusel pokaždé dělat ten krok navíc?

Offline

#2 19. 1. 2012 07:33:18

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Styl odstavce

Myslím že nejčistější cesta je přes nastavení výchozího formátování a pak přiřazení odstavcového stylu. Ono to totiž není jen o jeho změně ale i o nastavení znakového stylu a ručně nastaveného formátování do výchozích neovlivňujících hodnot.

Offline

#3 19. 1. 2012 23:27:06

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Styl odstavce

Nejsem si jist, zda jsem porozuměl otázce, snad možnost Vložit jinak?


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 20. 1. 2012 07:38:33

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Styl odstavce

To PetrValach: ido o toto: mám dokument, kde je odsek napr. v štýle "Telo textu" a ja ho chcem po skopírovaní do iného dokumentu mať v napr. štýle "Východzí" aj so všetkými nastaveniami štýlu "Východzí".

Mne sa to správa takto: skopírujem text, iba zmením štýl odseku (cez zoznam štýlov) a zmení sa písmo aj veľkosť, takže váš problém nemám. Nenapísali ste však verziu OO.o, takže je ťažšie radiť - chyba môže byť aj v určitej verzii. Ja používam Oracle OO.o 3.3.0.

Offline

Zápatí