Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 1. 2012 17:51:39

elc
Člen
Registrace: 27. 4. 2011
Příspěvků: 9

Zachovanie výšky riadkov pri kopírovaní - VYŘEŠENO

Prajem všetkým úspešný Nový rok!
Pri kopírovaní tabuliek Calc nezachováva výšky riadkov. Tie mám v tabuľke rôzne a Calc v kopírovanej tabuľke dosadí prednastavenú výšku riadku. Skúšal som odškrtnúť zatržítko v menu výška riadka ako prednastavenú výšku, ale nepomohlo. Prosím, pomôžte, ako na to. Ďakujem.

Offline

#2 12. 1. 2012 06:35:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,364

Re: Zachovanie výšky riadkov pri kopírovaní - VYŘEŠENO

To může mít několik příčin. Pokud kopírujete z Calku do Calku, tak kopírujte celý list, to by mělo fungovat vždy. Existuje také volba "vložit jinak" - buď vše, nebo jen něco podle volby + včetně formátů.
   Horší to asi bude v případech, kdy kopírujete z jiných typů dokumentů (XLS, RTF, nebo dokonce z CSV a podobně databáze různých typů). Tam může jít zejména o jiné měření výšky řádku (v bodech, palcích, milimetrech). Nejlepší by asi bylo v takovém případě zapsat výšku ze zdroje do každého řádku a to pak nakopírovat do Calcu jako údaj. Podle toho zpětně určit odpovídající rozměr sešitu.
   Ze zkušenosti vím, že se stává takto popisovaný případ při kopírování html do Calcu. Calc pak vyhazuje různě silné řádky. Tady pomůže spíš jen to, že po takovém vkládání provedete volbu šířky sloupců a výšky řádků. Také můžete zrušit (nebo naopak zadat) volbu - zalamovat řádky, upravit písmo na velikost 10 a další věci. A s tím souvisí ještě mnoho možností. To rozebírat nebudu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 1. 2012 14:52:53

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Zachovanie výšky riadkov pri kopírovaní - VYŘEŠENO

neutr napsal(a)

Pokud kopírujete z Calku do Calku, tak kopírujte celý list, to by mělo fungovat vždy. Existuje také volba "vložit jinak" - buď vše, nebo jen něco podle volby + včetně formátů.


Při kopírování celého listu, se výšky/šířky řádků/sloupců udrží, při kopírování pouze části listu (rozsahu buněk) se toto formátování ztratí, a je nutné ho znovu nastavit. Nepomůže ani volba Vložit jinak.


Popravdě mě toto také rozčiluje a nevím jak se toho zbavit.

Ví někdo jak je v tomto směru na tom LO?


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 13. 1. 2012 08:12:13

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Zachovanie výšky riadkov pri kopírovaní - VYŘEŠENO

Calc (OO i LO) "odjakživa" kopíruje i výšku řádku/šířku sloupce v případě, že kopírujete celé řádky či celé sloupce, tj. musíte je označit myší celé přes jejich název/popis. Pokud kopírujete jen některé buňky z řádku/sloupce, jeho výška/šířka se vcelku pochopitelně nekopíruje.

Offline

Zápatí