Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 2. 2009 18:35:15

kls
Člen
Registrace: 14. 5. 2008
Příspěvků: 18

Víceúrovňové číslování kapitol

Špatně funguje víceúrovňové číslování kapitol, viz. příklad převzatý z automaticky sestaveného obsahu:

....
1.8. Výtlačné řady            4
1.9. Čerpací stanice            4
1.1.1.Stavební část            4
1.1.2.Technologické vybavení    9
1.10. Měření průtoku            9
....

Do kapitoly na 3. řádku bych potřeboval dostat číslo 1.9.1, na 4-tý řádek 1.9.2.
Pomocí úpravy stylu odstavce, resp. editací číslování/odrážky jsem se požadovaného výsledku nedobral.
Díky
kls

Offline

#2 19. 2. 2009 00:24:35

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Víceúrovňové číslování kapitol

Máte správně definované číslování osnovy? Resp. máte v definici pole obsahu správně nadefinováno z čeho se má vytvářet?

možná inspirace viz http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=278

projde tě si to, napište jak to máte udělané, více to probereme přes den wink

Offline

#3 19. 2. 2009 09:58:48

kls
Člen
Registrace: 14. 5. 2008
Příspěvků: 18

Re: Víceúrovňové číslování kapitol

Děkuji za reakci.
Odkaz jsem si přečetl, ale dozvěděl jsem se pouze že je rozdíl mezi číslováním seznamu a kapitol.
Pokusil jsem se prohledat nápovědu s použitými klíčovými slovy "číslování osnovy" a nalezl jsem toto:
-
Osnova
Zobrazuje různé styly, které je možné použít pro hierarchické seznamy. OpenOffice.org podporuje až devět úrovní osnovy v hierarchii.

Pro přístup k tomuto příkazu...
Zvolte záložku Formát - Odrážky a číslování - Osnova
Otevřete Styly a formátování - Styly číslování - místní nabídka - Nový/Upravit

Výběr
Klepněte na styl osnovy, který chcete použít.
-
Což jsou přesně ty nástroje s nimiž neumím dojít požadovaného výsledku. Určitě budu mít právě chybu v definici číslování stylu Nadpis 3 -> záložka číslování, ale neumím ji odstranit. Mám tam pouze předefinované styly číslování, ale ani jeden z nich není ten pravý. Ovšem u stylu Nadpis 1 a Nadpis 2, je prázdné políčko. Výběr položky "žádný" ze seznamu také nefunguje.
Použiju-li nabídku Formát->Odrážky a číslování, záložka osnova, výběr požadovaného formátu nečísluje správně a navíc je to pouze lokální definice, která není uložena do stylu Nadpis 3.
Předem díky za Vaši pomoc
kls

Offline

#4 19. 2. 2009 11:32:52

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Víceúrovňové číslování kapitol

ok, problém je že se vám bije číslování odstavců s číslováním osnovy, což jsou 2 různé způsoby jak číslovat. Nevím jak přesně postupovat když už jednou k pomíchání dojde, vyhýbám se tomu jak čert kříži wink

Pro zachování pořádku radím postupovat takto:
1. vytvořit nový dokument
2. přejít do číslování osnovy (nástroje - číslování osnovy)
2.1. v záložce číslování nastavit propoj mezi číslováním osnovy a nadpisovými styly:
úroveň 1: styl odstavce: Nadpis 1; číslo: 1, 2, 3; zobrazit vše: nic; oddělovač za "."
úroveň 2: styl odstavce: Nadpis 2; číslo: 1, 2, 3; zobrazit vše: 2; oddělovač za "."
v náhledu vpravo se vám to bude překreslovat
2.2. v záložce umístění osobně nastavuju jen "minimální rozestup číslování a textu"
3. nastavte si styly odstavců: písma, odsazení, zarovnání atd. ale NENASTAVUJTE v nich číslování
4. vložte zpracovaný dokument jako text a přestylujte, když použijete plechovku z panelu stylů tak to půjde celkem rychle
5. při vytváření obsahu v části "vytvořit z" zatrhněte jen "osnova". Víc teď není potřeba ... ale mohlo by se to hodit když byste chtěl udělat třeba seznam obrázků - to by jste pak dělal třeba z jejich patřičně ostylovaných nadpisů.


editace: upravení bodu 2

Editoval Ondra.kl (19. 2. 2009 14:37:05)

Offline

#5 19. 2. 2009 16:27:02

kls
Člen
Registrace: 14. 5. 2008
Příspěvků: 18

Re: Víceúrovňové číslování kapitol

Diky
Funguje to paradne vcetne obsahu, uz si na smichani budu davat pozor.
KLS

Offline

Zápatí