Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 2. 2009 16:56:42

medan
Člen
Registrace: 16. 2. 2009
Příspěvků: 3

import textu z .csv souboru

Dobrý den, zajímá mě, jestli jde nějak Open office nastavit, aby se neptal na nastavení oddělovačů, ale používal pro každý nově otevřený .csv soubor automaticky stejné nastavení a nezobrazoval tak stále úvodní nabídku.
viz:
http://www.oooninja.com/2008/01/text-co … ffice.html

Děkuji.

Offline

#2 16. 2. 2009 20:43:38

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: import textu z .csv souboru


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 17. 2. 2009 12:19:30

medan
Člen
Registrace: 16. 2. 2009
Příspěvků: 3

Re: import textu z .csv souboru

Toto je zbytečně složité. S instalací jsem sám celkem bojoval a nakonec mi to stejně nefungovalo resp. došel jsem ke kroku vložení kódu a pak nevěděl přesně co dál, takže k výslednému kroku, kterého potřebuji dosáhnout, kdy dvakrát kliknu na csv soubor (třeba na ploše) a ten se mi bez jakéhokoliv dialogu správně otevře v calcu, jsem se nedostal. Pokud to vůbec toto makro má dělat, protože mám za to, že je nutné mít otevřený calc se spuštěným makrem, aby se to použilo v dalších nově otevřených souborech nebo otevírat csv soubory z již spuštěného calcu s běžícím makrem. Pokud se mýlím, opravte mě prosím.

Offline

#4 17. 2. 2009 18:38:15

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: import textu z .csv souboru

No podle toho co tam pisi, mate to makrio zaradit do knihovny maker, ktere se nacitaji porad - automaticky. To je tam popsano:
********************
Installation
Tools->Macros->Macro... Organize, then hold down CTRL key and drag the module calc_iCSC with pressed left mouse to Standard library and drop. Standard library is loaded automatically with OOo.
********************

Pak jsem provedl tu upravu toho makra, ale taky to nenacita, ale moc jsem se tim nezabyval. Nicmene jestli to dobre chapu, ma to prve delat to co pozadujete (ovsem jsem rustinar/nemcinar :-) ).

Editoval Zvedavec (17. 2. 2009 18:39:29)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#5 17. 2. 2009 22:09:02

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: import textu z .csv souboru

Tak me to chodi :-).
Ale:
1. Je nutno upravit cestu v makru:
.setDisplayDirectory( ConvertToURL( "d:\csv\") ) - na Vas adresar s CSV soubory (v ShowFilterOptions), mozna by to slo i relativne, neresil jsem to.
2. Otevrete Calc, spustite makro dle navodu a nabidne se dialog se seznamem csv souboru v onom vyse nastavenem adresari. Vyberetet CSV on se otevre podle toho ulozeneho nastaveni.

JE to pravda o cosi slozitejsi, nez kdyby se to natvrdo nastavilo v programu (IMHO to stejne musi jit, nekde to prece musi byt ulozeny), ale kdyz by se makro pridalo do paneluz nastroju, aby bylo po ruce a souboru csv bylo vic a byly nacpane v tom adresari, jede to jak na dratkach.

Editoval Zvedavec (17. 2. 2009 22:11:13)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#6 19. 2. 2009 12:30:10

medan
Člen
Registrace: 16. 2. 2009
Příspěvků: 3

Re: import textu z .csv souboru

Me to ted take chodi (resp. nejake chyby to ma, ale to ted neni podstatne). Nicmene to muj problem neresi. Spise na nej jde jeste slozitejsim zpusobem, ale to jste sam jiz pochopil yikes)

Asi bych mel zminit, ze csv soubory oteviram z firefoxu, takze se vlastne oteviraji automaticky z /tmp adresare. Tim padem je to makro nepouzitelne, protoze vyzaduje spusteni a vybrani souboru...

Ja tedy potrebuji, aby se importovavany text zarovnal bez ptani jiz pri samotnem spousteni Open Office, coz asi vyresi opravdu jen nejake nastaveni primo v programu.

Offline

#7 19. 2. 2009 15:48:04

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: import textu z .csv souboru

Pak tedy, nez se doberete nastaveni v programu, zkusit poskrabat se pravou rukou za levym uchem.
Nechat oddelaovace na OO, najit/napsat davku, ktera zameni oddelovace Vase za oddelovace Calcu, naasociovat davku, uvnitr ni bude ten konvertor na CSC soubory a pote v te davce predhodit Calku. Mozna je to slozitejsi nez skrabani :-).


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí