Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 2. 2009 09:09:04

Hobbisek
Člen
Registrace: 9. 2. 2009
Příspěvků: 3

Přenesení uživatelských nastavení mezi verzemi 2.4 a 3.0

Dobrý den, potřeboval bych zjistit, jak je to s kompatibilitou co se týče přenášení UŽIVATELSKÝCH NASTAVENÍ mezi různými verzemi OpenOffice - nastavení máme uloženo zde:

verze 2.x.x: 
X:\Documents and Settings\UZIVATEL\Data aplikací\OpenOffice.org2\

verze 3.x.x:
X:\Documents and Settings\UZIVATEL\Data aplikací\OpenOffice.org\3\

Přenášením profilů mezi verzemi mám na mysli tyto kombinace:

OOo2 -> OOo3
OOo2 -> OOo2
OOo3 -> OOo3
OOo3 -> OOo2 (zpětná kompatibilita)

Má otázka zní: "Přenese se vždy a všechno?"

Předem děkuji za odpovědi wink

Offline

#2 11. 2. 2009 10:57:16

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Přenesení uživatelských nastavení mezi verzemi 2.4 a 3.0

A zkoušel jste to? Zálohujte si někam "ostrý" profil a kopírujte. Uvidíte. Pak to můžete napsat na wiki, aby měl příští tazatel jasno. Tohle se nedá zjistit jinak, než že to někdo vyzkouší.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 11. 2. 2009 17:04:26

Hobbisek
Člen
Registrace: 9. 2. 2009
Příspěvků: 3

Re: Přenesení uživatelských nastavení mezi verzemi 2.4 a 3.0

redakce napsal(a)

A zkoušel jste to? Zálohujte si někam "ostrý" profil a kopírujte. Uvidíte. Pak to můžete napsat na wiki, aby měl příští tazatel jasno. Tohle se nedá zjistit jinak, než že to někdo vyzkouší.

Bez urážky, ale to vím také... Zajímá mě, zda někdo řešil migraci a má s danou problematikou zkušenosti, popř. je-li někdo z vývojářů tak hodný, že napíše zda to jde, či nejde.

Offline

#4 11. 2. 2009 18:51:45

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Přenesení uživatelských nastavení mezi verzemi 2.4 a 3.0

Hobbisek napsal(a)

Bez urážky, ale to vím také... Zajímá mě, zda někdo řešil migraci a má s danou problematikou zkušenosti, popř. je-li někdo z vývojářů tak hodný, že napíše zda to jde, či nejde.

Tak se neptejte, jestli to jde, ale ptejte se, jaké má kdo zkušenosti. Ano, jde to.

A vy myslíte, že tohle fórum sledují vývojáři, kteří balík vyvíjejí? Z Čechů lze mezi vývojáře zařadit Pavla Janíka, který ovšem nemá čas sledovat fóra. Slováci nemají nikoho, pokud vím, balík vyvíjejí hlavně Němci a další lidé, všichni komunikují anglicky a určitě netráví čas na uživatelských fórech. To jen na vysvětlenou.

Na tomto i jiných fórech jsou uživatelé, kteří balík používají, mají různé zkušenosti a možnosti. Někdo musí být první, kdo vyzkouší to nebo ono, aby to ostatní "dostali jen tak". Buďte to třeba vy. Všichni odpovídáme zdarma a dobrovolně. Sedněte, prozkoumejte hlavní wiki, pohledejte, otestujte to, napište. Já to rád vydám a článek vám zaplatím.

Hlavně se neurazte, to je plýtvání energií. ;-)


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 12. 2. 2009 21:45:14

Petr Valach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Přenesení uživatelských nastavení mezi verzemi 2.4 a 3.0

Moje zkušenost je taková, že je to v pytli. Při přechodu na 3.0 jsem musel všechno nastavovat znovu. Program se mi hroutil a nešlo to.
Je to sice práce na dobrou půlhodinu, ale takový je život :-)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 13. 2. 2009 06:20:17

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Přenesení uživatelských nastavení mezi verzemi 2.4 a 3.0

Mne to z verzie 2 do verzie 3 prevzalo kompletné nastavenia aj rozšírenia, v čom bol malý zádrhel, lebo vo verzii 2 neboli také prísne kontroly rozšírení ako sú teraz a preto niektoré veci robili problémy.

Offline

#7 13. 2. 2009 09:50:31

Hobbisek
Člen
Registrace: 9. 2. 2009
Příspěvků: 3

Re: Přenesení uživatelských nastavení mezi verzemi 2.4 a 3.0

Díky za odpovědi, přesně takové příspěvky - z praxe - potřebuji. Ještě jednou díky wink

Offline

#8 16. 5. 2009 11:19:01

Bohumil Landa
Člen
Registrace: 29. 8. 2006
Příspěvků: 3

Re: Přenesení uživatelských nastavení mezi verzemi 2.4 a 3.0

Dobrý den. Tak tohle je asi různé podle toho co je na počítači a pod čím to jede.
Já osobně mám Windows XP SP3 (Linux jsem se nebyl schopen naučit) a už od verze 1.x.x. jsem vždy musel starší verzi úplně odinstalovat před instalací nové a důkladně vyčistit počítač. Jinak došlo k havárii, a to bez výjimek až do verze 2.4.1 kterou mám teď. Ovšem já podezřívám program InCD, který ale potřebuji, z těchto kolizí. Proto vždy instaluji nové verze dost nerad a musí za to stát. Takže si počkám až bude do 3.1 čeština.

Offline

Zápatí