Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 2. 2009 16:15:24

Fraglin
Člen
Registrace: 12. 2. 2009
Příspěvků: 7

"fialovění" písma, rozhozený formát

Dobrý den,
  s openoffice začínám a narazil jsem na následující problémy které neumím vyřešit.
1)Při přepsání textu mi tento zfialový a nelze s tím nic dělat - tedy asi jde jen nevím co.
2) Nepodařlo se mi vypnout takovéty ty šedivé mezery mezi slovy
3) U některých dokumentů dělaných ve wordu se rozsype formátování (především když jsou položky na řádku odsazeny tabelátorem.
Za případné rady děkuji

Offline

#2 12. 2. 2009 16:23:44

mat95pat
Člen
Registrace: 17. 6. 2008
Příspěvků: 45

Re: "fialovění" písma, rozhozený formát

1) tahle chyba mi nic moc neříká
2) ty šedivé mezery mezi slovy budou asi tzv. nezlomitelné mezery, aby například předložky nezůstávaly na konci řádku, ale byly společně s uvozujícím slovem společně na jednom řádku, tyhle mezery se nikde nevytisknou,  můžete je případně smazat a pak stiskem mezerníku vložit normální mezeru (vložíte ji pomocí Ctrl+mezerník)
3) OpenOffice dokáže přečíst dokumenty ve Wordu "skoro" bez problémů a také je tak zobrazit, bohužel úplně dokonalé to není, doc není nativní formát pro OOo a s touto nedokonalostí je nutné počítat

Offline

#3 12. 2. 2009 16:37:29

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: "fialovění" písma, rozhozený formát

2) Aby OO.o nezobrazoval/zobrazoval nezalomiteľné medzery a pod. sa mení cez položku menu "Zobrazit - Stínování polí". Je to iba zobrazenie, na tlač to nemá žiaden vplyv.

Offline

#4 12. 2. 2009 16:46:38

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: "fialovění" písma, rozhozený formát

1) Určitě se zobrazují změny - vypnout je můžete v Úpravy | Sledování změn | Zobrazit

2) Nezalomitelné mezery jsou přece žádoucí jev! Tisknou se jako běžné mezery; aby byly rozpoznatelné, jsou na obrazovce vyobrazeny šedě, toto zobrazování lze vypnout, jak píše pan Pastierik.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 23. 2. 2009 13:52:22

Fraglin
Člen
Registrace: 12. 2. 2009
Příspěvků: 7

Re: "fialovění" písma, rozhozený formát

Děkuji za rady. F.

Offline

Zápatí