Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 2. 2009 18:24:18

jeczny
Člen
Registrace: 15. 10. 2008
Příspěvků: 4

Problém s PDF exportem vzorců

Ahoj, při exportu do PDF se mi ve zlomcích zobrazují místo znaků, které tam mají být, jakési jiné znaky (zajímavé je, že když je zkopíruju z PDF zpět do normálního textu, vypadají opět tak, jak mají), vypadá to jako arabština, ale nechci urazit, třeba není.

Ve WIN problém zmizel po instalaci "trojek", ale pod linuxem stále stejné.

Máte někdo radu, prosím?

Offline

#2 9. 2. 2009 19:13:36

mat95pat
Člen
Registrace: 17. 6. 2008
Příspěvků: 45

Re: Problém s PDF exportem vzorců

A nemůže být chyba v programu pro zobrazování PDF? Mě třeba některé PDF soubory chybně zobrazuje xpdf, v prográmku evince je to už lepší, ale s něčím si správně poradí pouze oficiální AdobeReader pro linux. Zkuste jiný PDF reder. Také se může jednat o problém s nedoinstalovanými fonty, které jsou použity v příslušném PDF souboru.

Offline

#3 9. 2. 2009 20:35:59

jeczny
Člen
Registrace: 15. 10. 2008
Příspěvků: 4

Re: Problém s PDF exportem vzorců

Programem to nebude, vypadá to stejně i ve WIN v Acrobatu. Jak bych měl poladit ty fonty, jestli se můžu ptát?

Offline

#4 10. 2. 2009 00:02:50

mat95pat
Člen
Registrace: 17. 6. 2008
Příspěvků: 45

Re: Problém s PDF exportem vzorců

Jestliže to problematické PDFko nedokáže správně zobrazit ani AdobeReader ve Windows (předpokládám jedna z nových verzí Readeru), pak doplnění fontů v Linuxu, tak jak jsem to myslel, nejspíš nepomůže.

U některých PDF souborů, kdy fonty nebyly zahrnuty (embedded) přímo v něm, se program snažil tyto najít v systému. Z toho důvodu vždy doinstalovávám balík "msttcorefonts" a také jsem si do svého ~/.fonts/ adresáře nakopíroval obsah adresáře z C:\Windows\Fonts, kde jsou uloženy TrueType fonty (*.ttf, *.fon soubory). Mám Ubuntu 8.10.

Jinak doporučuji, pokud máte také Ubuntu, doinstalovat tedy verzi OOo3, možná se tím rovněž vyřeší váš problém s fonty, tak jako pod Windows. http://www.openoffice.cz/navody/instala … 3-v-linuxu

Offline

#5 10. 2. 2009 00:27:18

jeczny
Člen
Registrace: 15. 10. 2008
Příspěvků: 4

Re: Problém s PDF exportem vzorců

A tak to vypadá na ty fonty. Zkusil jsem přeinstalovat msttcorefonts a první pokusy ukazují na úspěch. Takže moc děkuju, případně se ještě ozvu.

Offline

Zápatí