Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 1. 2010 14:29:47

Ibisua
Člen
Registrace: 7. 2. 2008
Příspěvků: 16

Styly stránek – vkládáme názvy kapitol

Dobrý den,
píšu oboustranný dokument, s tím, že v pravém záhlaví chci mít název podkapitoly a v pravém název kapitoly. Záhlaví mám nastavená správně pro pravou a levou stránku. Mám také očíslované nadpisy podle osnovy (nadpis 1,2), obsah se mi tedy vytváří správně.Problém je v tom, že nevím jak do záhlaví vložit právě nadpis druhé úrovně. Když dám vložit - pole - jiné - dokument - číslo a název kapitoly a dám úroveň 2, do záhlaví se vytvoří úroveň 1. Jakoby mi chybělo nadefinování příslušných nadpisů - ale v osnově je mám.Anebo se úrovně vytváří jiným definováním než osnovy? Pak také nevím jak na mezeru mezi číslem kapitoly a nadpisem v záhlaví. Děkuji moc za odpověď

Offline

#2 25. 1. 2010 14:57:54

Ibisua
Člen
Registrace: 7. 2. 2008
Příspěvků: 16

Re: Styly stránek – vkládáme názvy kapitol

Tak jsem to zkusila znova - a ten problém je horší - Levá strana s názvem kapitoly první úrovně je v pořádku, ovšem Pravé strany - nadpis druhé úrovně (podkapitola) se objevil, ale až na dalších pravých stranách, na první stránce (pravá samozřejmě) zůstává nadpis první úrovně - vůbec to nechápu, obě jsou naformátované jako pravé strany..nevím kde jsem mohla udělat chybu..

Offline

#3 25. 1. 2010 16:24:53

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Styly stránek – vkládáme názvy kapitol

Chybu nerobíte vy, ale OO.o. Problém je v tom, že OO.o pri takýchto definíciách v hlavičke rozoznáva výhradne prvý riadok na strane a pokiaľ to nie je kapitola, tak berie definíciu na predchádzajúcich stranách. Navyše, pokiaľ nemáte zadefinovaný nadpis druhej, tretej ... úrovne, OO.o tam vloží nadpis úrovne vyššej - toto považujem za chybu OO.o, lebo ak nemám nadpis definovaný, tak by tam mal byť vložený prázdny reťazec.
Preto, pokiaľ máte definíciu nadpisu hociktorej úrovne ďalej, ako je prvý riadok, prejaví sa to v hlavičke až na ďalších stranách.

Offline

#4 25. 1. 2010 17:02:52

Ibisua
Člen
Registrace: 7. 2. 2008
Příspěvků: 16

Re: Styly stránek – vkládáme názvy kapitol

Takže si myslíte že nepůjde "obejít" aby na levé straně byly nadpisy kapitol a na pravé podkapitol?

Offline

#5 26. 1. 2010 07:24:37

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Styly stránek – vkládáme názvy kapitol

Na stranách, kde to máte nesprávne si dajte iný štýl strany a vložte tam hlavičku ručne - ak ich máte viac, tak si pre každú z nich budete musieť pripraviť iný štýl strany.

Offline

Zápatí