Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 14. 12. 2009 22:18:15

v_koutny
Člen
Registrace: 10. 12. 2009

Export ods do html

Vyskytol sa mi problém pri exporte tabuľky ods so zlúčenými bunkami do html v OpenOffice (3.1.1).

Preklad je v poriadku pri otvorení Firefoxom, ktorý používam roky. Avšak pri otvorení v Internet Exploreri je textový obsah bunky, vytvorenej zlúčením viacerých stĺpcov, vypísaný v prvom stĺpci tabuľky.

Tento problém nenastáva pri prevode ods do html napríklad pomocou on-line konvertora ZAMZAR.

Aj keď som tuhým odporcom MS IE, musím svoje stránky prispôsobiť aj tým, ktorí ho používajú, preto tabuľky bohužiaľ nemôžem exportovať priamo z OO.

Verím tomu, že OO a FF na rozdiel od IE striktne dodržiava (predpokladám) pravidlá HTML, ale z hľadiska užívateľa OO by som sa prihováral za úpravu exportu ods do html tak, aby nebol problém v rôznej interpretácii vzniknutého html dokumentu v rôznych prehliadačoch.

Editoval v_koutny (14. 12. 2009 22:51:29)

#2 15. 12. 2009 12:16:03

Plastique
Učím lidi pracovat s počítači
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Web

Re: Export ods do html

Pokud nepodáte hlášení, které se dá zadat do systému pro hlášení chyb, tak se nic nestane. Tohle je sice pravda, ale nikdo s tím nic dělat nebude.

Kniha, která odhalí 10 nejčastějších chyb webových stránek.

Stáhněte si zdarma: www.zlatywordpress.cz

#3 19. 12. 2009 19:00:45

v_koutny
Člen
Registrace: 10. 12. 2009

Ďakujem, nie som až taký dobrý v OO a angličtine, aby som to zvládol. Možno sa na to niekto pozrie (viď. odkaz nižšie z Vašej stránky).
V.K.

http://www.openoffice.cz/faq/oznameni-chyby :
...
Pokud se nechcete, nemůžete nebo neumíte zaregistrovat, položte dotaz na našem fóru, které čeští vývojáři sledují. Pokud se ukáže, že se jedná o chybu, redakce portálu OpenOffice.cz ji zapíše do databáze chyb.
...

#4 20. 12. 2009 13:34:48

Plastique
Učím lidi pracovat s počítači
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Web

Však ano - ale to, co jste napsal, nemůžu zadat jako hlášení chyby. Napište to jasně, technicky, fakticky. Já to pak přeložím, al nebudu to vymýšlet.

Kniha, která odhalí 10 nejčastějších chyb webových stránek.

Stáhněte si zdarma: www.zlatywordpress.cz

Zápatí