Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 10. 2008 20:33:22

rojk
Člen
Registrace: 16. 10. 2008
Příspěvků: 10

Vyjímky v kontrole pravopisu a automatické opravy

Dobrý den,
rád bych se tu zeptal na způsob, jak převést své uložené automatické opravy a vyjímky ve slovnících do nové verze (případně i mezi PC se stejnou verzí)

Předem děkuji za odpověď.

Offline

#2 17. 10. 2008 04:00:00

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Vyjímky v kontrole pravopisu a automatické opravy

Verzia 3.0 prevezme tieto veci automaticky - mne to urobila (WinXP, Mandriva 2008.1). Inak ide o súbor, ktorý nájdete v nastaveniach používateľa (bližšie informácie sú na wiki) - pre verziu 3 a Windows sú to súbory v adresári C:\Documents and Settings\POUZIVATEL\Application Data\OpenOffice.org\3\user\autocorr\ - stačí ich skopírovať na iný počítač do toho istého adresára a po rešrate OO.o ich budete môcť bezproblémovo používať.

Offline

#3 9. 5. 2011 09:30:47

kasparek
Člen
Registrace: 9. 5. 2011
Příspěvků: 5

Re: Vyjímky v kontrole pravopisu a automatické opravy

Neví snad někdo, jak editovat slovník standard.dic? Někde jsem se, myslím, dočetl, že to nejde. To je ovšem tristní: když do něj zadám třeba omylem slovo s chybou, do smrti už mi nebude slovník toto slovo hlásit jako chybné - bude ho považovat za správné? Už teď je tam takových špatných slov docela dost. Děkuji za odpověď a radu.

Offline

#4 9. 5. 2011 11:49:57

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Vyjímky v kontrole pravopisu a automatické opravy

kasparek napsal(a)

Neví snad někdo, jak editovat slovník standard.dic?

Nástroje | Voľby | Jazykové nastavenia | Pomôcky pre písanie - tam na príslušnom slovníku zvoľte "Upraviť".

Offline

Zápatí