Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 7. 2023 18:49:28

tanner5
Člen
Registrace: 18. 4. 2020
Příspěvků: 52

Načtení dat z google disku

Zdravím,
tak nevím, buď jsem trouba já, nebo nevím big_smile
Zeptám se tedy, je možnost, načíst data ze vzdáleného souboru , uloženého na disku google?
Když zkouším otevřít vzdálený a nastavit službu, stále mi to nadává big_smile
Děkuji za info

Offline

#2 24. 7. 2023 13:31:35

barevnej
Člen
Registrace: 6. 8. 2015
Příspěvků: 171

Re: Načtení dat z google disku

Napadá mě jen nastavit si gdrive do počítače aby se připojoval jako disk a pak už je to hračka.

Offline

#3 24. 7. 2023 15:01:09

tanner5
Člen
Registrace: 18. 4. 2020
Příspěvků: 52

Re: Načtení dat z google disku

Zdravím,

google drive mám v PC jako disk G, to by bylo, což o to , ale i tak se nemohu k souboru tabulka.gshhets dostat big_smile
Asi jsem lama , ale prostě to nechce poslouchat.

Já jsem hlavně špatně formuloval dotaz nooo sad jde mi o to získat vzdáleně data z tabulky google.

Editoval tanner5 (24. 7. 2023 15:11:05)

Offline

#4 26. 7. 2023 09:45:20

barevnej
Člen
Registrace: 6. 8. 2015
Příspěvků: 171

Re: Načtení dat z google disku

Tak to je ta horší varianta něco dostat z online google tabulky.
Neříkám že to nejde ale je to hodně složité. V principu by to šlo tak že třeba pomocí pythonu by jsi stáhl data příslušné buňky do počítače třeba v textové verzi a pak zase v LO si to načíst. Nejednalo by se o přímý spojení ale o ruční zavolání.

Offline

#5 26. 7. 2023 11:39:06

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 699

Re: Načtení dat z google disku

Přímé řešení by mě docela zajímalo, ale taky se obávám že to nejde. Office asi nedisponuje prostředky pro překonání přístupového systému do google účtu - ale nevím jen hádám. Jinak tedy obejít to jde tak, že se v Googlesheetu naprogramuje export dat do CSV (případně jsou i nějaké doplňky tohoto druhu, ale ty jsou obecné povahy, takže záleží na konkrétním případu zda je to využitelné) a na straně Office zase import CSV do tabulky. Takto to lze.


LibreOffice 5.4.

Offline

#6 26. 7. 2023 12:58:39

barevnej
Člen
Registrace: 6. 8. 2015
Příspěvků: 171

Re: Načtení dat z google disku

Defakto by jsi si udělal script který exportuje data z google tabulky, jak říkáš už i něco na netu lze najít. Dále makro které načte data do LO. Vše kulantně zabalíš do jednoho makra a vše se stane jedním klikem. Ale cesta by byla jednosměrná, z Google do LO.

Offline

#7 30. 7. 2023 06:03:15

tanner5
Člen
Registrace: 18. 4. 2020
Příspěvků: 52

Re: Načtení dat z google disku

A safra big_smile
jednosměrný proces by dostačoval, využíváme sdílenou google tabulkku, ale jilikož teměř vše dělám v LO,
myslel jsem abych nemusel pakj data kopírovat a nebo přepisovat právě.
On se dá google sheet převést do xls samozřejmně, a odtud vytahat, ale to je otevřít, převest, a pak vysosat, to jsem chtěl obejít no smile

A nebo pak tedy jiná verze , dal by se nějak vytvořit formulář na vyplnění v podobném duchu jako využívá google na LO? tak abych ho mohl nějak spustit bez špouštění tabulky? Protože v tom případě bych mohl tabulku google odbourat. Využíváme ji především právě kvuli formulářům ....
Ale v tomto ohledu jsem uplně laik.... nemám problém vytvořit formulář v tabulce atd ale uplně mimo netuším zda je možné

Editoval tanner5 (30. 7. 2023 06:07:33)

Offline

#8 15. 9. 2023 13:38:04

tanner5
Člen
Registrace: 18. 4. 2020
Příspěvků: 52

Re: Načtení dat z google disku

Takže teoreticky existuje i přímá cesta, jak na tbulku Google. Mělo by fungovat v případě , že se dá tabulka Google publikovat na webu a pak za pomoci odkazu importovat data , s možností aktualizaci . Takže jen vyzkoušet

Offline

Zápatí