Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 8. 2009 14:07:47

Pavouk
Člen
Registrace: 4. 8. 2009
Příspěvků: 8

Chyba při zvětšování a zmenšování dokumentu

Mám dokument např. ve výchozím zvětšení 100%. Jsem např. na straně 4. Kurzor mám na této straně. Podívám se, jak vypadá více stran - CTRL +kolečko myši (či přes tahací "kolečko" vpravo na stránce). Zmenším dokument třeba na 50% či méně procent, aby bylo vidět více stran. Zvětším na původní velikost, abych mohl psát ale odroluje mi to na první stranu, místo na tu s kurzorem. Kurzor je tedy aktivní na té čtvrté straně, takže když začnu psát, tak to přeskočí zpět na stranu 4 a píše to, ale normálně to  netuším (já jsem sem to zjistil, až když teď popisuji tu chybu), tj. kliknu na tu stranu 1 či odrolovávám dokumentu dolu.
Mělo by to, dle mě, při zmenšení a zase zvětšení zůstat na konci na oné straně, kde byl kurzor - tj. např. 4. Není to kritická chyba, ale celkem nepříjemná drobnost.

Používám OO 3.1 na Ubuntu 9.04 ale dělá to, myslím, i pod WinXP a myslím, že i ve starší verzi OO.

Offline

#2 4. 8. 2009 20:24:33

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Chyba při zvětšování a zmenšování dokumentu

No, drobná mrzutosť to možná je, ale ide vyriešiť elegantne stlačením klávesovej skratky <SHIFT+F5>. Editor sa vráti na miesto, kde bol naposledy kurzor.

Editoval Roman Toman (4. 8. 2009 20:25:12)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 5. 8. 2009 09:16:27

Pavouk
Člen
Registrace: 4. 8. 2009
Příspěvků: 8

Re: Chyba při zvětšování a zmenšování dokumentu

Tak shift+F5 v tomto případě nepomáhá, nic se nestane.

Offline

#4 5. 8. 2009 19:54:42

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Chyba při zvětšování a zmenšování dokumentu

Tak som to skúšal a fakt, že táto klávesová skratka funguje len pri otvorení dokumentu a to tak, že premiestni kurzor na naposledy editovanú pozíciu, ma mierne rozčaroval. Pozeral som aj na nastavenie klávesnice a zistil som, že funkcia, ktorá by toto robila, čiže skočila by na pozíciu kurzoru, som nenašiel. Netvrdím, že by to nemohlo ísť, ale asi bude treba nejaký sakrapostup, normálne to asi nepôjde.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí