Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 7. 2009 18:53:31

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

vic nez 65536 radku?

Ahoj,

potrebuju pracovat s tabulkou, ktera ma vic nez 65536 radku, coz dneska neni nic neobvykleho. Muzu to samozrejme sedem rozkrajet na vic casti a kazdou hodit do jineho listu, ale je to *velice* nepohodlne.

Pro ms office jsem kdysi kdesi videl nejake makro, ktere pridavalo dalsi listy a davalo to, co se neveslo do jednoho, do dalsich. Ani to mi ovsem neprijde jako pohodlne reseni, veskere trideni atd se pak musi delat na n-krat, v kazdem listu zvlast, takze je to jen o neco uzivatelsky privetivejsi, nez to nejdriv krajet sedem a kazdou cast importovat zvlast smile

Jde to nejak? Pokud mozno bych se chtel vyhnout reseni pres databazi.

Zkuste si otevrit treba nejakou statistiku jmen a prijmeni v Ceske Republice:
http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx

Diky za odpoved.

edit: tak jsem se docet, ze excel 2007 uz takhle malej limit nema, takze se svym vice jak milionem radku strcil calc do kapsy sad

Editoval zombie (26. 7. 2009 18:58:09)

Offline

#2 26. 7. 2009 22:26:56

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: vic nez 65536 radku?

zombie napsal(a)

edit: tak jsem se docet, ze excel 2007 uz takhle malej limit nema, takze se svym vice jak milionem radku strcil calc do kapsy sad

http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx

No ako, ktorý CALC. Ja napr používam klon OOo GO-OO 3.1 CZ od Novelu a tam má CALC 1 048 576 riadkov a 1 024 stĺpcov. Schválne som sa pokúsil otvoriť najväčší súbor čo som na hore uvedenom odkaze našiel (zpok.csv 36 313 460 Bytov - 35 MB) a bez problémov (no, chvíľku to trvalo cool).

Editoval Roman Toman (26. 7. 2009 22:32:06)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 26. 7. 2009 22:44:24

poky
Člen
Registrace: 23. 9. 2005
Příspěvků: 69

Re: vic nez 65536 radku?

Offline

#4 27. 7. 2009 12:30:03

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: vic nez 65536 radku?

Verim, ukazali jste mi, ze to jde. Ted jeste ukazat jak smile Ja zatim klony jako go-oo atp nezkousel. Maka to i na woknech? wink Ja radsi pouzivam mainstream distribuce, ktere ma co nejvic lidi, aby to bylo co nejlip vyzkouseny, protoze to instaluju i do firmy (cca 60 pocitacu) a z jednoho problemu je pak zalezitost na celej den smile

Ten limit jsem zkousel jak na oo co jsou v distribuci s ubuntu (myslim, ze tam je zatim porad 3.0, repozitare primo na oo jsem si byl linej nastavit, protoze mi to neva), tak 65536 je i na oo 3.1 pod woknama.

edit: Tak jo, nez se zeptam, mam to zkusit smile Go-oo pod okna je, akorat ta cestina se asi asi musi doinstalovavat zvlast wink Budu to testovat a kdyztak pak hromadne prejdu na go-oo wink Jinak pokud by nekdo vedel o patchi na oficialni sun oo 3. (nemyslim takovej, aby se to muselo rekompilovat smile ), byl bych rad, byl jsem s nima spokojenej, tedy az na toto...

Editoval zombie (27. 7. 2009 12:37:56)

Offline

#5 27. 7. 2009 14:29:13

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: vic nez 65536 radku?

zombie napsal(a)

edit: Tak jo, nez se zeptam, mam to zkusit smile Go-oo pod okna je, akorat ta cestina se asi asi musi doinstalovavat zvlast wink Budu to testovat a kdyztak pak hromadne prejdu na go-oo wink Jinak pokud by nekdo vedel o patchi na oficialni sun oo 3. (nemyslim takovej, aby se to muselo rekompilovat smile ), byl bych rad, byl jsem s nima spokojenej, tedy az na toto...

Funguje to bez problémov pod "Widlema". Nie je to klon, len je tento balík skompilovaný Novelom. Inak je to na 100% OOo 3.1. Jediné v čom sa líši, tak možná v rýchlosti a logom. Je pravda, že češtinu je treba doinštalovať zvlášť, ale na adrese uvedenej nižšie je to komplet - kancl balík aj jazykový balík. Stačí to len stiahnuť, netreba nič nikde hľadať. Ja to mám na WXP SP3 + všetky možné aktualizácie a záplaty + java 6 update 14 + java acces bridge 2.0.1. a ide bez problémov.

Adresa: http://www.go-oo.org/download


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#6 27. 7. 2009 17:57:03

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: vic nez 65536 radku?

Diky za rady, nebudu resit patche a zustanu u go-oo, ono to je fakt rychlejsi smile Sice se mi logo tolik nelibi, ale o to jde az v posledni rade wink Uz jsem to hodil na 2 pc a vsechno funguje jak ma, takze pri dalsim upgrade nahazim vsude go-oo. Trochu je otrava, ze se musi instalovat jeste langpack, coz na pomalejsich strojich bude dalsich xx minut pronudenych navic sad

Jeste se chci zeptat, nezkousel jste nekdo uz go-oo s tim kernel patchem pro windows 98? Oficialni 3.1 mi na win 98 po opatchovani fungujou perfektne...

Offline

Zápatí